Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

28. júla 2021

Tréner džuda prefackal svoju zverenku pred zápasom v Tokiu, dostal oficiálne varovanie (video)Medzinárodná federácia džuda (IJF) formálne varovala nemeckého trénera, že svojej zverenke pred zápasom na olympijských hrách v ...Zdieľať
tokyo_olympics_judo_88052 2d6a9975f80d467c91fcfe4379d471b3 676x451 28.7.2021 (Webnoviny.sk) - Medzinárodná federácia džuda (IJF) formálne varovala nemeckého trénera, že svojej zverenke pred zápasom na olympijských hrách v japonskom Tokiu dal dve príliš silné facky.


Martyna Trajdosová sa svojho kouča zastala a uviedla, že práve ona žiadala, aby ju Claudiu Pusa "naštartoval" pred tým, ako vstúpi na tatami. Ani slová 32-ročnej poľskej rodáčky však IJF nepresvedčili, aby kouča nevarovala.

"Udeľujeme vážne oficiálne varovanie pre nemeckého trénera za zlé správanie, ktoré predviedol," uvádza sa v stanovisku IJF. Incident sa udial v utorok, Trajdosová vo svojom úvodnom vystúpení podľahla Maďarke Szofi Özbasovej.

"Džudo je vzdelávací šport, preto takéto správanie nemôžeme tolerovať," dodala IJF. Nemecká džudistka po vypadnutí smerom k fackám od trénera na instagrame napísala: "Zdá sa, že to neboli dosť silné facky."
Zdroj: Webnoviny.sk - Tréner džuda prefackal svoju zverenku pred zápasom v Tokiu, dostal oficiálne varovanie (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Medvedeva potrápili na olympiáde v Tokiu horúčavy. Môžem zomrieť, kričal tenista na rozhodcu (video)
<< predchádzajúci článok
Cyklista Roglič suverénne ovládol časovku na olympiáde v Tokiu a získal zlato, Slovák Kubiš skončil predposledný

Tréner džuda prefackal svoju zverenku pred zápasom v Tokiu, dostal oficiálne varovanie (video) - diskusné fórum čitateľov