16. júna 2011

Tretí ročník Cross Country behu Jahodná 2011

V sobotu sa na Jahodnej pri Košiciah konal už tretí ročník Cross country behu, ktorého sa zúčastnilo takmer 100 pretekárov zo Slovenska, ale aj zahraničia. Dva výstrely poslali do terénu ...

country cross beh jahodna BRATISLAVA 16. júna (WBN/PR) - V sobotu sa na Jahodnej pri Košiciah konal už tretí ročník Cross country behu, ktorého sa zúčastnilo takmer 100 pretekárov zo Slovenska, ale aj zahraničia.

Dva výstrely poslali do terénu necelú stovku bežcov, ktorí si prišli zmerať sily, preveriť svoju pevnú vôľu alebo jednoducho len prišli urobiť niečo pre svoje zdravie na už tradičnom podujatí Cross country beh Jahodná. “Už od skorého rána bol na parkovisku čulý ruch a dobrá nálada,“ vrátil sa k podujatiu hlavný organizátor, Peter Lamačka. “Sme veľmi radi, že podujatie získava každoročne viac záujemcov a postupne začína byť vnímané ako tradičné“.

Na štart 3. ročníka tohto horského behu sa postavili mnohé bežecké osobnosti z Košíc a okolia, no nechýbali ani zahraniční účastníci. V príjemnom, aj keď trošku veternom počasí si pre víťazstvo na dlhej, 20km trati suverénne dobehol náš olympionik Marcel Matanin Konečný s časom 1h12:45, za ním dobehli Gregor Fotul a Adam Tysz. Kratšiu, 11km trať vyhral János Bogár z Maďarska s časom 42:21, pred Jurajom Sabolom a Erikom Onofrejom. Medzi ženami bola už tradične najrýchlejšia Ariadna Vendelová z Košíc (55:38), za ňou prebehli cieľom Annamária Šándorová a Lucia Domaracká.

Organizátori z TJ Akademik TU Košice a novovznikajúcej neziskovej organizácie Misia 24 veria, že toto podujatie priláka čoraz viac športuchtivých ľudí.