06. septembra 2008

Trnava pre fanúšikov nedohrala, Austria nechápe rozhodcu

Rozhodca Fritz Stuchlik v 73. min predčasne ukončil piatkový prípravný zápas medzi rakúskym tímom Austria Viedeň a Spartakom Trnava pre údajné riziko hroziace zo strany fanúšikov hostí. Internetová ...

VIEDEŇ 6. septembra (WEBNOVINY) - Rozhodca Fritz Stuchlik v 73. min predčasne ukončil piatkový prípravný zápas medzi rakúskym tímom Austria Viedeň a Spartakom Trnava pre údajné riziko hroziace zo strany fanúšikov hostí. Internetová stránka domácich z Horrstadionu však označuje tento verdikt arbitra za ťažko pochopiteľný. Referuje o tom, že hŕstka fanúšikov dlho sledovala stretnutie v blízkosti hracej plochy a nespôsobovala žiadne problémy. Stuchlik si túto skupinku všimol až pri zamierení lopty do jej blízkosti a v 68. min požiadal divákov o presun na tribúnu. O päť minút neskôr sa situácia zopakovala, jeden zo Slovákov odmietol opustiť miesto a nasledoval záverečný hvizd, hoci nikomu z aktérov či návštevníkov nič nehrozilo - zdôrazňuje článok na www.fk-austria.at. Duel sa začal s približne 10-minútovým oneskorením po tom, ako priaznivci Spartaka, ktorých do rakúskej metropoly zamierilo približne 200, nepriehľadne zadymili plochu. Počas samotného zápasu sa nevyskytli žiadne incidenty. Austria po 73 minútach viedla 1:0 gólom Moma Diabanga z 11. min. SITA