18. júla 2010

Trnavský Spartak deklasoval Senicu 3:0

Už v tretej minúte pohrozili hostia zo Záhoria, keď po rohovom kope Diviša Strnad hlavou mieril pod brvno trnavskej bránky, ale výborným ...

spartak Trnavčanom zápasa vyšiel.

TRNAVA 17. júl (WEBNOVINY) -Už v tretej minúte pohrozili hostia zo Záhoria, keď po rohovom kope Diviša Strnad hlavou mieril pod brvno trnavskej bránky, ale výborným zákrokom sa zaskvel nový kapitán Spartaka gólman Raška. V 10. min sa predviedla jedna z posíl v trnavskom drese, Brazílčan Coimbra, keď štipľavou strelou z 35 m preveril brankára Boleka. V 21. min mal blízko ku gólu domáci Mikinič, ktorého center na vzdialenejšiu žrď nik netečoval, lopta už smerovala za bránkovú čiaru, ale gólman Záhorákov Bolek svoj tím zachránil. V 23. min sa predviedla posila Záhorákov Kóňa. Projektil z jeho kopačky presvišťal okolo šibenice Raškovej bránky. V 33. min zápasu prešiel Piroska cez stred ihriska ako nôž maslom a strelou z 20 m preveril Rašku. Do konca prvého polčasu sa hral medzišestnástkový futbal bez šancí. Aké-také vzrušenie inak nudného prvého dejstva priniesol až v 43. min Seničan Smetana, ktorého zbytočný faul na Dohnálka ocenil hlavný rozhodca Horváth druhou žltou kartou v zápase a následne aj červenou.

Úvod druhého polčasu priniesol nápor domácich. Tri po sebe zahrané rohové kopy a ani následná Mikiničova delovka však nepriniesli gólové ovocie. V 54. min si fanúšikovia "červeno-čiernych" prvýkrát zakričali v novej sezóne 2010/2011 gól, keď Mráz pekne vysunul Bernátha, a ten "angličanom" otvoril skóre duelu. V 57. min mohol svojím prvým gólom v drese Spartaka upraviť stav na 2:0 Coimbra, ale jeho hlavičku po centri Mikiniča výborne zneškodnil gólman Bolek. O minútu neskôr sa diváci opäť dočkali gólovej radosti. Po rohovom kope a nacvičenom signále zakončil akciu z 25 m technickou strelou k pravej žrdi Procházka. Po druhom góle pôsobili Seničania bezradným dojmom, spartakovci, naopak, ako vymenení. Verili si, spresnili prihrávku, pohyb na ihrisku, z čoho pramenili šance. Svojím druhým presným zásahom v stretnutí zvýšil vedenie domácich po peknom vysunutí Procházku Bernáth, ktorý placírkou popri padajúcom brankárovi Bolekovi poslal loptu do siete. V 78. min sa prezentoval pekným brankárskym zákrokom gólman Bolek, keď reflexívne vyrazil strelu Mikoviča z ľavej strany. Po záverečnom hvizde rozhodcu ocenili fanúšikovia Spartaka svoj tím potleskom.

Hlasy po stretnutí:

Dušan Radolský (tréner Trnavy): "Som veľmi spokojný s výsledkom, ale aj tak nás čaká veľa roboty. Hra v strednej časti sa nevyvíjala tak, ako sme si predstavovali. Vylúčenie a vstup do druhého polčasu nám vyšiel, potešilo ma najmä dvadsať streleckých pokusov. Ale opakujem, čaká nás ešte veľmi veľa roboty."

Stanislav Griga (tréner Senice): "Vstúpili sme do zápasu aktívne, postupne sa hra vyrovnala. Zápas ovplyvnilo vylúčenie. Dostali sme v druhom polčase skoro gól a keď sme inkasovali druhýkrát, bolo po zápase. Bol to pre nás veľmi poučný duel, pretože sa nám ukázalo, že prípravné a ligové stretnutia sú o niečom inom. Dostali sme krutú facku. Gratulujem súperovi, ktorý v druhom polčase predviedol pekné akcie a strelil tri góly."

Futbal - Corgoň liga 2010/2011 - 1. kolo:
FC Spartak Trnava - FK Senica 3:0 (0:0)
Góly: 54. a 70. Ľ. Bernáth, 58. R. Procházka, ŽK: 23. Peter Mráz - 27. Smetana, 59. Belák, ČK: 43. Smetana (Senica) po 2. ŽK, rozhodovali: Horváth - D. Hrčka, Benko, 3968 divákov

Spartak: M. Raška - Dohnálek, Gross, Peter Mráz, Melnjak - Mikinič (78. P. Čarnota), R. Procházka, Čorič (78. J. Čarnota), Mikovič (86. Gogolák) - Coimbra, Ľ. Bernáth
Senica: Bolek - Merzič, Gajdošík, Komárek, Lukšík - Jaroslav Diviš (75. Pillár), T. Kóňa, Strnad, Belák (75. Faldyna), Piroska - Smetana

Nitra porazila v prvom kole Dubnicu 3:2