15. apríla 2016

Trojica reprezentantov v stolnom tenise bola blízko miesteniek do Ria

Ani jeden zo slovenských reprezentantov v stolnom tenise si nevybojoval miestenku v prvom kole hlavnej fázy európskej olympijskej kvalifikácie do Ria. Traja zo šiestich pretekárov k tomu boli pritom veľmi ...

Halmstad 15. apríla (TASR) - Ani jeden zo slovenských reprezentantov v stolnom tenise si nevybojoval miestenku v prvom kole hlavnej fázy európskej olympijskej kvalifikácie do Ria. Traja zo šiestich pretekárov k tomu boli pritom veľmi blízko.

Slovenská stolná tenistka Eva Ódorová, archívne foto Foto: TASR/archív
V prvej časti hlavnej fázy získali právo štartovať na OH víťazi ôsmich skupín u mužov i žien. Slováci Eva Ódorová, Barbora Balážová a Yang Wang hrali vo finále svojich skupín, no ani jeden z nich nevyhral. Ódorová prehrala s Nemkou Petrissou Soljovou jasne 0:4, Balážová s Rakúšankou Ťia Liou po dramatickom boji tesne 3:4, Wang podľahol vo finále Rusovi Alexandrovi Šibajevovi 1:4.

Ďalšia trojica Slovákov Ľubomír Pištej, Bai He a Eva Jurková neprešla cez štvrťfinálových súperov.

Všetkých 56 hráčov, ktorí nepostúpili z 1. fázy, pokračuje v druhej. V nej si vybojujú miestenky víťazi dvoch pavúkov - modrého a červeného, pričom platí pravidlo, že v singli na OH sa môžu objaviť najviac dvaja muži a dve ženy z jednej krajiny. Ostatní hráči budú pokračovať aj v záverečný piaty deň turnaja, kde pôjde o miesta náhradníkov. Všetci budú zároveň bojovať aj o postavenie v rebríčku, keďže práve z neho potom doplnia na OH ďalších pretekárov.