Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. októbra 2005

Trojnásobný vrah dostal doživotieMasárova družka zaspala v súdnej sieni. On dostal doživotie!Zdieľať
Henrich Masár, 32-ročný narkoman a vrah z Piešťan vče-ra ,,vyfasoval” na Krajskom súde v Trnave doživotný trest. Senát dospel k mimoriadnemu verdiktu po niekoľkomesačnom dokazovaní jeho viny. Masár sa v priebehu vyšetrovania k vraždám priznal. Tvrdí však, že ich neplánoval, nechcel ich vykonať, ani si na ne nepamätá. Prokurátorka      i senát súdu sa zhodli, že pre trojnásobného vraha, v minulosti už trestaného za ťažké ublíženie na zdraví a vydieranie, nie je nižší trest prípustný.

Kým prokurátorka navrhovala trojnásobnému vrahovi Henrichovi Masárovi doživotný trest, jeho priateľke Andrei T. klesla hlava na lavicu a tvrdo zaspala! Jej chrápanie rušilo okolosediacich aj počas celej záverečnej reči obhajoby. Potom sa zobudila a v zmätku sa rýchlo vytratila... Možno doteraz nevie, ako jej „láska“ na súde napokon dopadla.
Prostitútka a narkomanka Andrea sa do súdnej siene doslova dovliekla, niekoľkohodinové pojednávanie však bolo pre ňu priveľa. Táto žena niekoľko rokov šliapala na Nitrianskej ulici v Trnave práve pre Henricha. Ten v narkomanských záchvatoch brutálne zavraždil dve dôchodkyne. Na úteku pred políciou zastrelil vodiča, ktorého si stopol, a napokon sa pokúsil zobrať rukojemníkov.
V úlohe svedka včera na hlavnom pojednávaní vystupoval aj Masárov priateľ a bývalý narkoman Patrik zo Šulekova. Ten sa dokonca spútanému vrahovi pokúsil podať na zvítanie ruku. V Patrikovom rodinnom dome Masár našiel dočasný azyl tesne po vykonaní druhej vraždy. Patrik však o brutálne zamordovanej žene nevedel a zvláštnu pozornosť nevenoval ani Henrichovým krvavým nohaviciam. Narkomanom sa vraj krvavé škvrny občas na odeve ocitnú, napríklad, keď si neodborne pichnú drogu. Všetky tri vraždy Masár urobil  v priebehu jediného týždňa v júli v minulom roku.
Po trojhodinovom procese senát dospel k záveru, že dokazovanie viny trojnásobnému vrahovi je dostačujúce a prokurátorka pre neho navrhla najvyšší trest. Samotný Masár, v minulosti už dvakrát súdne trestaný za ťažké ublíženie na zdraví a za vydieranie, sa postupne ku všetkým trom vraždám priznal. Podľa vlastných slov si však ani na jednu z nich nespomína. O hodinu neskôr senát rozsudok vyniesol. Predseda trnavského senátu  Ivan Ilavský najvyšší trest zdôvodnil neschopnosťou prevýchovy ťažkého zločinca. Masár sa proti rozsudku odvolá na Najvyšší súd SR.

Andrea dobehla na pojednávanie z posledných síl, potom v sieni zaspala.  
Jožo T. Schön


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
EXKLUZÍVNE s exšéfom CIA
<< predchádzajúci článok
Diana si užívala na Rodose

Trojnásobný vrah dostal doživotie - diskusné fórum čitateľov

Ano31.7. 5:27:32