29. júna 2010

Trojskokan Vaľukevič vyhral míting v Moskve

Slovenský rekordér Dmitrij Vaľukevič vyhral v utorok na atletickom mítingu kategórie EAA Premium s názvom Moscow Open súťaž v trojskoku výkonom rovných 17 metrov (vietor ...

valukevic Foto: SITA/Nina Bednáriková

MOSKVA 29. júna (WEBNOVINY) - Slovenský rekordér Dmitrij Vaľukevič vyhral v utorok na atletickom mítingu kategórie EAA Premium s názvom Moscow Open súťaž v trojskoku výkonom rovných 17 metrov (vietor +0,8 m/s). Dvadsaťdeväťročný rodák z Petrozavodska už v tretích pretekoch v rade (II. liga ME družstiev v Belehrade - 17,18 m, míting IAAF World Challenge Žukovskij - 17,14 m, míting EAA Premium Moskva - 17,00 m) a celkovo štvrtý raz v sezóne pokoril sedemnásťmetrovú hranicu. Čerstvý otec syna Georgija, ktorý v Moskve dlhodobo žije a trénuje, dosiahol víťazný skok hneď v úvodnej sérii. Potom po 16,41 m (+1,3) v druhom a 16,83 m (-0,5) v treťom pokuse ďalšie dva vynechal, v záverečnom šiestom dosiahol ešte 16,94 m (+0,1).

Vaľukevič na utorkovom mítingu Moscow Open zvíťazil pred talentovaným ruským juniorom Alexandrom Fiodorovom, ktorý skočil 16,92 m, tretí skončil Bielorus Dmitrij Plotnickij (16,74 m). Piaty z halových MS 2008 vo Valencii zaznamenal na štadióne v Lužnikách celkovo už 36. preteky v kariére, v ktorých pokoril 17-metrovú hranicu, pričom vonku sa mu to podarilo jubilejný 25. raz.