Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

20. septembra 2018

Tublatanka a Citron pripravili slovenskú časť turné Súboj rebelovMaťo Ďurinda z Tublatanky, archívna snímka.Zdieľať
Maťo Ďurinda z Tublatanky, archívna snímka. Foto: TOPFEST
Bratislava 20. septembra (TASR) – Slovenská Tublatanka a česká kapela Citron absolvujú v októbri slovenskú časť turné, ktorému dali názov Súboj rebelov. Odohrajú sériu desiatich koncertov, ktoré začínajú 5. októbra v Košiciach, ďalšími zastávkami budú Bardejov (6.10.), Prešov (7.10.), Poprad (12.10.), Michalovce (13.10.), Nitra (19.10.), Banská Bystrica (20.10.), Martin (26.10.), Trenčín (27.10.), záverečným bude koncert 2. novembra v bratislavskej Hant aréne.


Rockové legendy majú už za sebou jedenásť koncertov v Českej republike. "V Českej republike malo turné veľmi dobrý ohlas fanúšikov oboch skupín. Ľudia sa tešili tomuto spojeniu legendárnych formácií, ktoré v 80. rokoch minulého storočia spolu začínali na mnohých koncertoch po Československu. Bolo cítiť, že sa ľudia úprimne tešia a turné iskrilo dobrou atmosférou. Dva mesiace dopredu bolo vypredaných osem z jedenástich koncertov turné Súboj rebelov," uviedol pre médiá líder Tublatanky Maťo Ďurinda.

Nad pódiom bude umiestnená veľká LED obrazovka, celú šou odštartuje klip Silní a nezlomní, ktorý vtiahne do nálady koncertu a je spoločným duetom Tublatanky a Citrona. Počas koncertu sa na obrazovke objavia viaceré videá a raritné fotografie z dlhoročnej  existencie oboch skupín. A pri piesni Spomienka na Ďura Černého si fanúšikovia pripomenú bývalého bubeníka v špeciálnom videoklipe.

Maťo si na pódiu zaspieva s lídrom Citrona Láďom Křížkom aj so speváčkou Tanjou. "S Tanjou sa stretneme vo finále koncertu v piesni Silní a nezlomní. Špeciálne pre jej spevácky part je urobená ďalšia sloha textu v ženskom rode, keďže je táto pieseň na štúdiovej nahrávke pôvodne naspievaná ako mužské dueto s Láďom Křížkom. Pieseň je o bývalom spoločnom štáte, v ktorom sme sa narodili a prežili v ňom veľkú a peknú časť života. Je o priateľstve medzi oboma štátmi a ľuďmi žijúcimi v oboch krajinách. Skladba Silní a nezlomní má v koncertnej verzii takmer osem minút a vtedy je nás na pódiu 14 muzikantov, ktorí musia byť dobre zohraní a ozvučení. Všetci sa tešíme na slovenských fanúšikov, koncerty turné Súboj rebelov ich potešia a nesklamú," pozýva na turné Maťo Ďurinda.

Tublatanka vznikla v roku 1982, dnes hrá v zostave Maťo Ďurinda, spev, gitara, Juraj Topor, basová gitara a Peter Schlosser, bicie. Tublatanka odohrá na turné 1,5-hodinový koncert plný rockových hitov a vytiahne aj staršie skladby. Každý návštevník koncertu Súboj rebelov dostane k zakúpenej vstupenke zadarmo ako bonus CD s novou piesňou Silní a nezlomní, ktorá je súčasťou výberového albumu Tublatanky a Citronu. 

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na festival Sziget príde Ed Sheeran, zaspieva aj v Klagenfurte a Prahe

Tublatanka a Citron pripravili slovenskú časť turné Súboj rebelov - diskusné fórum čitateľov