Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. decembra 2015

Turecko: Problémy s Ruskom nemožno vyriešiť na jednej schôdzkeRuský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, archívne fotoZdieľať
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, archívne foto Foto: TASR/AP
Ankara 3. decembra (TASR) - Turecký minister zahraničných vecí Mevlüt Čavušoglu dnes po stretnutí s ruským kolegom Sergejom Lavrovom povedal, že by bolo nerealistické očakávať vyriešenie všetkých problémov s Ruskom na jedinom stretnutí, je však dôležité udržať otvorené komunikačné kanály. Informovala o tom turecká štátna vysielacia spoločnosť TRT, uviedla agentúra Reuters.


Čavušoglu sa stretol s Lavrovom v Belehrade na okraj konferencie Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE). Išlo o prvý osobný kontakt medzi predstaviteľmi oboch krajín na vysokej úrovni od minulotýždňového tureckého zostrelenia ruského vojenského lietadla, po ktorom Moskva potrestala Ankaru radom sankcií.

Lavrov na tlačovej konferencii v Belehrade povedal, že sa s tureckým ministrom zahraničných vecí stretol na jeho neodbytnú žiadosť, ale nepočul od Čavušoglua nič nové. Dodal, že on zopakoval ruský postoj k zostreleniu lietadla. Ruská televízia odvysielala záznam z jeho vystúpenia.

V súvislosti s tým, že sa k leteckým útokom v Sýrii pridala v noci nadnes Británia, Lavrov povedal, že čím širšie bude úsilie proti Islamskému štátu, tým bude účinnejšie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muž podozrivý zo streľby v Kalifornii bol očividne zradikalizovaný
<< predchádzajúci článok
Inštitút ázijských štúdií: Politika SR voči Číne má byť komplexnejšia

Turecko: Problémy s Ruskom nemožno vyriešiť na jednej schôdzke - diskusné fórum čitateľov