03. novembra 2006

Turnaj ATP Masters Series v Paríži - Hrbatý zdolal Berdycha

Slovenský tenista Dominik Hrbatý si zahrá v semifinále dvojhry na záverečnom turnaji mužskej tenisovej série Masters v Paríži (dotácia 2 082 500 eur), ktorý sa hrá na tvrdom povrchu v hale Bercy. ...

PARÍŽ 3. novembra (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý si zahrá v semifinále dvojhry na záverečnom turnaji mužskej tenisovej série Masters v Paríži (dotácia 2 082 500 eur), ktorý sa hrá na tvrdom povrchu v hale Bercy. Slovenský daviscupový reprezentant a sedemnásty nasadený hráč zdolal turnajovú osmičku a obhajcu minuloročného triumfu Čecha Tomáša Berdycha za 94 minút 6:4, 1:6, 6:2. Hrbatý vyhral s Berdychom už po druhý raz (predtým na challengeri v Prostějove v roku 2004) a v stretnutí troch úplne rozdielnych setov si napokon lepšie rozložil sily a zaslúžene triumfoval.

Slovenská tenisová jednotka postúpila do semifinále na turnaji ATP v tomto kalendárnom roku po štvrtý raz, ale premiérovo na podujatí série Masters. Predtým sa medzi najlepších štyroch dostal ešte v úvode sezóny v austrálskom Adelaide, neskôr v júli v kalifornskom Los Angeles a nedávno v rakúskej metropole Viedeň. Súperom 28-ročného Slováka v súboji o postup do finále bude víťaz záverečného štvrťfinálového duelu Marat Safin (Rus.) - Tommy Haas (10-Nem.)

Dvojhra - štvrťfinále:
Dominik Hrbatý (17-SR) - Tomáš Berdych (8-ČR) 6:4, 1:6, 6:2
Slovenský tenista mal impozantný vstup do stretnutia. Hneď v úvode súpera brejkol a vzápätí zvýšil na 2:0. Berdych sa len pomaly dostával do herného rytmu a hoci Hrbatému veľmi nevychádzalo prvé podanie, dobre returnoval, dominoval vo výmenách a poľahky získal náskok 5:1. Za tohto stavu potom 28-ročný Bratislavčan nevyužil pri podaní súpera dva setbaly a 21-ročný rodák z Valašského Meziříčí znížil na 2:5. To Berdycha čiastočne naštartovalo do zápasu. Hrbatého po prvý raz brejkol a vzápätí znížil na 4:5. Druhú možnosť podania na víťazstvo v sete však už starší z oboch štvrťfinalistov využil a vyhral I. set 6:4. V druhom dejstve sa karta obrátila. Berdych prestal produkovať nevynútené chyby a najmä zlepšil podanie. Rýchlo si utvoril rozhodujúci náskok 3:0 a set vyhral hladko 6:1. V treťom sete nastúpil Hrbatý na dvorec opäť maximálne koncentrovaný, čo potvrdil hneď v úvode čistou hrou pri svojom podaní a brejkom vo štvrtom geme na 3:1. Za stavu 4:2 potom odvrátil dva brejkbaly súpera, ktorý už riskoval. Vzápätí Berdych už takmer rezignoval a Hrbatý pri jeho podaní využil za stavu 40:15 skvelým returnom hneď prvý mečbal.