02. októbra 2006

Tursunov víťazom turnaj ATP v Bombaji

Víťazom dvojhry na tenisovom turnaji ATP Kingfisher Airlines Tennis Open na tvrdom povrchu v indickom Bombaji (celková dotácia 380 000 USD) sa v pondelok stal ruský hráč Dmitrij Tursunov. Nasadená ...

BOMBAJ 2. októbra (WEBNOVINY) -

Víťazom dvojhry na tenisovom turnaji ATP Kingfisher Airlines Tennis Open na tvrdom povrchu v indickom Bombaji (celková dotácia 380 000 USD) sa v pondelok stal ruský hráč Dmitrij Tursunov. Nasadená štvorka pavúka si vo finálovom dueli poradila s Tomášom Berdychom z Česka 6:3, 4:6, 7:6 (5). Zápas preložili pre dážď z nedele na pondelok, i vtedy sa však neodohral bez problémov. Pre hustý lejak ho museli v druhom sete za stavu 6:3, 1:1 v prospech Tursunova prerušiť. Druhá sada vyšla lepšie tretiemu nasadenému Berdychovi, no rozhodujúci tajbrejk tretieho setu zvládol s pevnejšími nervami Tursunov. Vo štvorhre sa z turnajového triumfu tešil Chorvát Mario Ančič po boku Maheša Bhupáthího z Indie, ktorí zdolali domáci pár Rohan Bopanna, Mustafa Ghouse 6:4, 6:7 (6), 10:8 (zápasový tajbrejk).

Dvojhra - finále:

Dmitrij Tursunov (4-Rus.) - Tomáš Berdych (3-ČR) 6:3, 4:6, 7:6 (5)

Štvorhra - finále:

Maheš Bhupáthí, Mario Ančič (3-Chorv./India) - Rohan Bopanna, Mustafa Ghouse 6:4, 6:7 (6), 10:8 (zápasový tajbrejk)