Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. novembra 2019

Učitelia môžu pripraviť hodiny v prírode pomocou novej príručkyIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/František Iván
Bratislava 7. novembra (TASR) - Daphne - Inštitút aplikovanej ekológie vydal príručku pre učiteľov "Učenie (sa) vonku nás baví". Učiteľom má pomôcť pri príprave hodiny v prírode. Inštitút ju vydal pri príležitosti Dňa vyučovania vonku (7. 11.). TASR o tom informovala PR manažérka Inštitútu aplikovanej ekológie - Daphne Martina Brinzíková Badidová.


Príručku finančne podporila Bratislavská regionálna dotačná schéma. „Odborníci sa zhodujú v tom, že súčasná generácia trávi čoraz viac času vo vnútri. Jednou z možností, ako to môžeme zmeniť, je zaradiť učenie sa vonku do bežnej výučby na školách. Uvedomujeme si, že učitelia majú často obmedzenú časovú kapacitu na rôzne nápady, ako klasické hodiny zmeniť," vysvetľuje zámer Jana Menkynová z Daphne.

Menkynová si tiež myslí, že učenie vonku umožní žiakom učebnú látku lepšie zažiť a zapamätať si. Do prípravy pomôcok na hodinu vonku sa môžu zapojiť aj žiaci. "Učia sa rôznym zručnostiam a aktívne sa podieľajú na tvorbe vyučovacej hodiny," podotkla Menkynová.

Príručka sa môže využiť pri predmetoch ako biológia, geografia, matematika či cudzí jazyk. Tvorcovia príručky pripravili aj 25 námetov na aktivity ako napríklad vtáčia matematika, výpočet výšky a objemu drevnej hmoty stromov, listové pexeso, poukázanie na škodlivosť fajčenia, či dôkaz tekutosti plynov, poukazuje Menkynová. V príručke tiež učiteľ nájde hotové pracovné listy, ktoré môže využiť.

Deň vyučovania vonku sa koná od roku 2012. Kampaň založila Anna Portch v Londýne.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odborári z OZ KOVO protestovali v Prešove na podporu rastu miezd
<< predchádzajúci článok
KĽDR zatvorila dvere japonskému premiérovi a označila ho za idiota

Učitelia môžu pripraviť hodiny v prírode pomocou novej príručky - diskusné fórum čitateľov