Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

19. septembra 2023

UEFA zbystrila pozornosť po oznámení o odchode Draxlera, posvieti si na podozrivé prestupy z PSG do KataruEurópska futbalová únia (UEFA) zbystrila pozornosť po oznámení francúzskeho klubu Paríž Saint-Germain ...Zdieľať
britain_soccer_champions_league_45289 462934bc21534a39b0b35a26bb4f36ad 676x524 19.9.2023 (SITA.sk) - Európska futbalová únia (UEFA) zbystrila pozornosť po oznámení francúzskeho klubu Paríž Saint-Germain o prestupe Juliana Draxlera do katarského tímu Al Ahli.


Ako referuje web denníka Marca, Nemec sa po Talianovi Marcovi Verrattim a Senegalčanovi Abdouovi Diallovi stal tretím hráčom PSG, ktorý toto leto odišiel do Kataru, čo Parížanom prinieslo dovedna 85 miliónov eur.

Bilancia v účtovníctve


Všetky tri transfery sa udiali v čase, keď francúzsky klub potreboval predať niektorých hráčov za väčšie sumy, aby vyrovnal bilanciu v účtovníctve a vyhol sa možnému porušeniu finančného fair play.

Vzhľadom na prepojenie Kataru a PSG a skutočnosť, že parížsky klub vlastní katarská organizácia Qatar Sports Investments, sa UEFA rozhodla posúdiť transparentnosť prestupov. UEFA by podľa francúzskeho denníka L'Équipe mohla zmraziť sumy z týchto prestupov a parížsky klub by mohol čeliť ďalšiemu postihu.

Klub predal nepotrebných hráčov


Praktiky PSG, keď klub predal nepotrebných hráčov za značné sumy, sa nepozdávajú ani šéfovi španielskej La Ligy Javierovi Tebasovi. "Môžeme to robiť ako Francúzsko, ktoré nekontroluje PSG. Predajú Verrattiho do Kataru za viac ako 40 miliónov alebo neviem koľko... Môžeme to urobiť aj my a nájdeme si satelitnú krajinu, ktorá od nás bude kupovať hráčov za veľké peniaze a potom nakúpime všetkých futbalistov, ktorých budeme chcieť. Nemyslím si, že je to správne,“ poznamenal Tebas.

Prestupy preskúma výbor UEFA pre finančnú kontrolu, hoci na prijatie represívnych opatrení bude musieť preukázať, že kupujúci a predávajúci sú v príliš blízkom vzťahu.


Zdroj: SITA.sk - UEFA zbystrila pozornosť po oznámení o odchode Draxlera, posvieti si na podozrivé prestupy z PSG do Kataru © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
1. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov 2023/2024 program streda: Vavrova Kodaň začne v Lige majstrov s Galatasarayom, šláger v Mníchove
<< predchádzajúci článok
Nadal opäť naznačil koniec kariéry po budúcej sezóne