Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. júna 2019

Uganda potvrdila druhé úmrtie na eboluIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Kampala 13. júna (TASR) - Uganda zaznamenala už druhý prípad úmrtia na vírus ebola od vypuknutia súčasnej epidémie v oblasti susedného Konga. Ide o 50-ročnú starú matku päťročného chlapca, ktorý ebole podľahol v stredu. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na ugandské ministerstvo zdravotníctva.


Podľa tohto zdroja sa ebolou nakazila v Konžskej demokratickej republike (KDR) jedna rodina, ktorá následne prešla cez hranice do Ugandy.

Prvou obeťou sa stal päťročný chlapec, ktorému ebolu diagnostikovali v západougandskom meste Kasese. Žena zomrela v noci na štvrtok, uviedlo ministerstvo zdravotníctva. Nakazený je aj chlapčekov mladší trojročný brat.

Ministerstvo zdravotníctva KDR oznámilo, že celá rodina, ktorej členovia pochádzajú z KDR i Ugandy, súhlasila s návratom do Konga. Podstúpia tam liečbu a klinické testy.

V súvislosti s tromi potvrdenými prípadmi na západe Ugandy Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) zvolala na piatok krízové zasadnutie odborníkov.

V Ugande zaviedli prísne bezpečnostné opatrenia po tom, ako sa na východe susednej KDR nakazilo ebolou za posledných desať mesiacov už 2000 ľudí, pričom približne dve tretiny z nich chorobe podľahli.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spracovatelia dreva: Na trhu je po kalamitách prebytok dreva
<< predchádzajúci článok
Niektorí ľudia si myslia, že cestovný doklad je aj vodičský preukaz

Uganda potvrdila druhé úmrtie na ebolu - diskusné fórum čitateľov