Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. januára 2021

Uhrík, Mazurek, Ďurica a ďalší poslanci odchádzajú z Kotlebovej ĽSNSOpoziční poslanci Národnej rady SR (NR SR) Milan Mazurek,Zdieľať
marian kotleba milan mazurek 676x451 26.1.2021  - V ĽSNS končí europoslanec Milan Uhrík, ale aj poslanci Národnej rady SR Milan Mazurek, Ondrej Ďurica, Miroslav Suja, Eduard Kočiš a Miroslav Urban. TASR o tom informoval Uhrík. Členovia opozičnej strany odchádzajú po zmene stanov, ktorá posilnila pozíciu predsedu Mariana Kotlebu. Nikto z odídencov podľa Uhríka z politiky neodchádza.


"Po prijatí nových stanov členovia strany už definitívne stratili možnosť akokoľvek zasahovať a podieľať sa na rozhodovaní o podstatných otázkach ohľadne fungovania a smerovania našej strany," skonštatoval vo vyhlásení Uhrík.

Ako priblížil, rozhodnutie predsedu strany Kotlebu prevziať na seba všetku moc, podporila aj vybraná časť členskej základne, ktorá to bez ich vedomia odhlasovala. "Toto rozhodnutie zmeniť pôvodne ľudovú stranu na stranu jediného muža musím rešpektovať, avšak ako zástanca tímovej spolupráce sa s tým jednoducho nedokážem stotožniť," poznamenal Uhrík.

K Uhríkovi sa pridalo päť spomínaných poslancov parlamentu, ktorí taktiež nechcú byť súčasťou "tzv. nového systému fungovania strany". Kotlebovi sa poďakoval za spoluprácu a príležitosti. "Naša spoločná cesta sa však končí, pretože naše názory na fungovanie a smerovanie strany do budúcna sa už príliš rozchádzajú. A namiesto vyvolávania nejakých vnútorných rozporov či konfliktov považujem za korektnejšie a slušnejšie vydať sa radšej vlastnou cestou," uviedol.

Ďurica pre TASR potvrdil, že končia aj v poslaneckom klube ĽSNS. Ten mal doteraz v tomto volebnom období 14 členov, po odchode piatich poslancov sa tak zúži na deväť. V zmysle rokovacieho poriadku musí mať klub minimálne osem členov, inak zanikne. Ak by teda z ĽSNS odišli aj ďalší poslanci, klub by sa mohol rozpadnúť. Odídenci z ĽSNS nateraz nechcú komentovať svoju ďalšiu politickú budúcnosť.Zdroj: Webnoviny.sk - Uhrík, Mazurek, Ďurica a ďalší poslanci odchádzajú z Kotlebovej ĽSNS © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Kotleba zvoláva na demonštrácie v Bratislave, protest nazval Nedajme si zobrať Vianoce! (11. 12. 2020)
 Kotleba kritizoval Matoviča a blokoval rečnícky pult, Grendel ho vykázal z rokovacej sály (9. 12. 2020)
 Kotlebu opäť nezvolili za šéfa výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva (4. 11. 2020)
 Predseda ĽSNS Marian Kotleba porušil desaťdňovú karanténu. (30. 10. 2020)
 Marian Kotleba je v karanténe, jeho advokát mal pozitívny test na koronavírus. (17. 10. 2020)
 Koketovanie s nacizmom nemôžeme akceptovať, politici reagujú na súd s Kotlebom (13. 10. 2020)
 M. Kotleba: Očakával som oslobodzujúci rozsudok (13. 10. 2020)
 Kotleba je vinný v kauze šekov na 1488 eur (12. 10. 2020)
 Polícia reaguje na Kotlebu bez rúška v RTVS. Bude v tomto prípade konať? (28. 9. 2020)
 Kotleba si v relácii RTVS odmietol nasadiť rúško, Šeliga zvažuje podanie trestného oznámenia (27. 9. 2020)nasledujúci článok >>
Bratislavčania nechcú bilboardy na Miletičovej, za ich odstránenie začali bojovať petíciou
<< predchádzajúci článok
Mazurek je u kotlebovcov na druhej koľaji, odchod zo strany po spore s predsedom nevylučujú ani ďalší

Uhrík, Mazurek, Ďurica a ďalší poslanci odchádzajú z Kotlebovej ĽSNS - diskusné fórum čitateľov