Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

17. mája 2019

Uhynula celebritná mačka známa svojím namosúreným výzoromNa archívnej snímke Internetová celebrita Grumpy Cat.Zdieľať
Na archívnej snímke Internetová celebrita Grumpy Cat. Foto: TASR/AP
 
Londýn 17. mája (TASR) - Americká celebritná mačka Grumpy Cat (Namosúrená mačka), známa svojím špecifickým výrazom obličaja, uhynula vo veku sedem rokov. Oznámili to v piatok jej majitelia, ktorých cituje stanica BBC.


Podľa ich informácií mačka uhynula v utorok po komplikáciách z nedávnej infekcie močového traktu. Mačka z amerického štátu Arizona, ktorá "rozosmiala milióny ľudí", mala skutočné meno Tardar Sauce a preslávila sa v roku 2012, keď fotografie jej mrzutej tváre prenikli na verejnosť. Jej fotografia sa čoskoro stala internetovým hitom.

Podľa jej majiteľov bol výraz tváre mačky spôsobený zakrpatenosťou a nesprávnym zhryzom. Grumpy Cat "precestovala" svet, objavila sa v televízii a v roku 2014 účinkovala vo vlastnom vianočnom filme. Múzeum voskových figurín Madame Tussaud v roku 2015 odhalilo voskovú podobizeň mačky.

Účet Grumpy Cat na sociálnej sieti Instagram má viac než dva milióny followerov. Tvár mačky poslúžila tiež pre tisícky internetových mém. Vlani jej majitelia získali 710.000 dolárov v súdnom procese týkajúcom sa sporu o autorské práva.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rodný list dokazuje, že syn Harryho a Meghan sa nenarodil doma
<< predchádzajúci článok
Marián Lejava prichádza s medzinárodnou novinkou Live in Budapest

Uhynula celebritná mačka známa svojím namosúreným výzorom - diskusné fórum čitateľov