Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. októbra 2022

Ukrajinská armáda úspešne napreduje v Chersonskej, Charkovskej aj Luhanskej oblasti a oslobodzuje obceUkrajinská armáda pokračuje v simultánnom napredovaní v Chersonskej, Charkovskej a Luhanskej oblasti. Ako v najnovšej aktualizácii informoval americkýZdieľať
russia_ukraine_war_67708 3af219341563479b89c65c857ccdbfa5 676x451 5.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská armáda pokračuje v simultánnom napredovaní v Chersonskej, Charkovskej a Luhanskej oblasti.


Ako v najnovšej aktualizácii informoval americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW), ukrajinské operácie zároveň úspešne eliminujú ruské pokusy o presun dodatočnej munície, záloh, mobilizovaných mužov a prostriedkov obrany na pozície v prvej línii.

Experti poznamenali, že ukrajinské sily oslobodili niekoľko obcí na východnom brehu rieky Inhulec, čím prinútili ruské jednotky ustúpiť smerom k Chersonu. Prerušili tiež dve ruské pozemné komunikačné trasy v severnej časti Chersonskej oblasti, čím zatlačili ruské jednotky južne od hranice medzi Chersonskou a Dnipropetrovskou oblasťou smerom k mestu Beryslav. Ešte počas utorka sa pritom ukrajinské sily nachádzali asi 60 kilometrov severnejšie od Beryslavu pri mestách Davydiv Brid a Velyka Oleksandrivka.

Ukrajinské sily tiež pokračovali v postupe na východ od rieky Oskil v Charkovskej oblasti a ruské zdroje tvrdili, že v blízkosti diaľnice medzi mestami Svatove a Kreminna trvajú boje. Svatove sa nachádza prakticky na hranici medzi Charkovskou a Luhanskou oblasťou.Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinská armáda úspešne napreduje v Chersonskej, Charkovskej aj Luhanskej oblasti a oslobodzuje obce © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prokurátor sa vyjadrí k vyšetrovaniu nehody na Zochovej, vodičovi navrhujú väzbu a skutok prekvalifikovali
<< predchádzajúci článok
Američania poskytnú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc, pošlú aj obrnené vozidlá a rakety HIMARS