Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. septembra 2023

Ukrajinský veliteľ očakáva výraznejší postup v Zaporižžskej oblasti, zlomom by mal byť TokmakVeliteľ tavrijskej operatívno-strategickej skupiny síl Oleksandr Tarnavskyj očakáva, že po prielome ruskej obrannej línie v dedine Verbove nastane čoskoro v Zaporižžskej ...Zdieľať
aptopix_russia_ukraine_war_the_road_to_bakhmut_22779 676x451 24.9.2023 (SITA.sk) - Veliteľ tavrijskej operatívno-strategickej skupiny síl Oleksandr Tarnavskyj očakáva, že po prielome ruskej obrannej línie v dedine Verbove nastane čoskoro v Zaporižžskej oblasti ešte výraznejší postup ukrajinských vojakov.


Ako referuje web, tieto slová naznačujú, že ukrajinská armáda na južnom fronte dosahuje pokrok.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Verím, že áno (nastane veľký prielom),“ povedal Tarnavskyj pre CNN, hoci vraví, že jeho jednotky postupovali pomalšie, než sa očakávalo.

„Myslím si, že sa to stane po Tokmaku. Momentálne sa (Rusi) spoliehajú na hĺbku svojej tamojšej obrannej línie,“ dodal Tarnavskyj.

Tokmak tvorí dôležitú bariéru medzi ukrajinskými silami a mestom Melitopoľ, ktoré je vstupnou bránou na anektovaný Krym a dôležitým ruským tranzitným uzlom.Zdroj: SITA.sk - Ukrajinský veliteľ očakáva výraznejší postup v Zaporižžskej oblasti, zlomom by mal byť Tokmak © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA a ďalší spojenci Ukrajiny sú priamo vo vojne s Ruskom, vyhlásil minister zahraničia Lavrov
<< predchádzajúci článok
Každý druhý tínedžer na Slovensku má skúsenosti s korupciou. Ak z nej ťaží rodina, tak to skoro polovici z nich nevadí