Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. mája 2020

Úrady po 20 rokoch identifikovali jednu z obetí vrážd z Gilgo Beach, šlo o spoločníčkuAmerickým úradom sa po 20 rokoch podarilo identifikovať ostatky jednej z obetí vrážd z Gilgo ...Zdieľať
thinkstockphotos 71031658 676x447 30.5.2020 (Webnoviny.sk) - Americkým úradom sa po 20 rokoch podarilo identifikovať ostatky jednej z obetí vrážd z Gilgo Beach na Long Islande, dosiaľ známej ako Jane Doe #6. Polícia okresu Suffolk vo štvrtok potvrdila, že ostatky patria Valerie Mack, 24-ročnej matke z Philadelphie, ktorá sa stratila pred dvomi desaťročiami. Informuje o tom televízia CNN.


Takzvané vraždy z Gilgo Beach je nevyriešený prípad nájdených ostatkov 10 ľudí, ktorý viedol k pátraniu po možnom, dosiaľ nenájdenom, sériovom vrahovi v štáte New York.

Našli jej príbuzných


Čiastočné ostatky Mack našli blízko Gilgo Beach v roku 2000, ďalšie v roku 2011 popri ceste Ocean Parkway, uviedla polícia v stanovisku. Mack v čase zmiznutia pracovala ako spoločníčka a nikdy ju nenahlásili ako nezvestnú.

Polícia identifikovala jej ostatky s pomocou genetickej genealógie. Vyšetrovatelia tak našli jej biologických príbuzných, čo ich neskôr doviedlo k jej adoptívnej rodine a synovi, uviedla komisárka polície okresu Suffolk Geraldine Hart na tlačovej konferencii.

Neidentifikované obete


Vystopovať jej žijúcich príbuzných sa podľa komisárky podarilo vďaka pomoci Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI), ktorý tiež na prípade pracuje a sprístupnil jej DNA mimo svoje laboratóriá. Mack používala aj falošné meno Melissa Taylor a polícia sa stále snaží zistiť, kde sa pohybovala pred smrťou.

V rámci jurisdikcie okresu Suffolk podľa Hart ešte neidentifikovali ostatky dvoch obetí - batoľaťa a dospelého muža ázijského pôvodu. Vyšetrovatelia pracujú na ich identifikácii, no ich vzorky DNA sú však viac znehodnotené, ako boli v prípade Mack. Ďalšie dve dosiaľ neidentifikované obete spadajú pod iné jurisdikcie, dodala komisárka.


Zdroj: Webnoviny.sk - Úrady po 20 rokoch identifikovali jednu z obetí vrážd z Gilgo Beach, šlo o spoločníčku © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ako dlho sa telo zbavuje následkov fajčenia? Prvá zmena nastane už po 20 minútach bez cigarety
<< predchádzajúci článok
Pandémia priniesla ľuďom hlavne prácu z domu a zmenila spôsob trávenia voľného času, ukázal prieskum SAV

Úrady po 20 rokoch identifikovali jednu z obetí vrážd z Gilgo Beach, šlo o spoločníčku - diskusné fórum čitateľov