Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

21. mája 2009

Úspešnosť SP pri výbere poistného kleslaSociálna poisťovňa (SP) zaznamenala v prvom štvrťroku tohto roka pokles úspešnosti výberu poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie. Kým za minulý rok vykázala SP úspešnosť výberu ...Zdieľať
BRATISLAVA 21. mája (WEBNOVINY) - Sociálna poisťovňa (SP) zaznamenala v prvom štvrťroku tohto roka pokles úspešnosti výberu poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie. Kým za minulý rok vykázala SP úspešnosť výberu poistného a príspevkov do druhého piliera vyjadrenú ako pomer príjmov z bežného poistného a príspevkov voči predpísanému poistnému a príspevkom 96,25 %, za prvý štvrťrok tohto roka tento ukazovateľ dosiahol 86,72 %. Vyplýva to zo správy o hospodárení Sociálnej poisťovne za prvý kvartál tohto roka. Celková úspešnosť SP pri výbere poistného, ktorá vyjadruje pomer príjmov z bežného a dlžného poistného a príspevkov na dôchodkové sporenie voči predpísanému poistnému a príspevkom, dosiahla za prvý štvrťrok tohto roka 91,76 %. V minulom roku bola pritom celková úspešnosť výberu poistného a príspevkov na dôchodkové sporenie na úrovni 99,3 %.


Ako uvádza SP, ukazovateľ úspešnosti výberu poistného a príspevkov na dôchodkové sporenie vyjadruje platobnú disciplínu odvádzateľov platieb do Sociálnej poisťovne, ako aj úroveň vzájomnej komunikácie odvádzateľov poistného a príspevkov na sporenie a pobočiek Sociálnej poisťovne, vrátane kvality práce pobočiek s pohľadávkami súvisiacimi s nezaplateným poistným. Najnižšiu úspešnosť výberu poistného a príspevkov do druhého piliera bez zohľadnenia platieb dlžného poistného za prvý kvartál vykázala pobočka Sociálnej poisťovne v Rimavskej Sobote, a to na úrovni 74,55 %. Nasleduje pobočka poisťovne v Spišskej Novej Vsi s kvartálnou úspešnosťou výberu poistného a príspevkov na sporenie 77,45 % a pobočka SP v Starej Ľubovni, kde úspešnosť výberu poistného a príspevkov dosiahla 78,72 %. Naopak, najúspešnejšou pobočkou pri výbere poistného a príspevkov na sporenie bola pobočka poisťovne v Liptovskom Mikuláši, kde tento ukazovateľ za január až marec predstavoval 92,52 %. V trenčianskej pobočke SP úspešnosť výberu poistného a príspevkov do druhého piliera v rovnakom období dosiahla 90,53 %. Len na týchto dvoch pobočkách SP úspešnosť výberu poistného a príspevkov presiahla za prvý kvartál 90 %.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pozvánka na PR seriál odborných workshopov
<< predchádzajúci článok
Su Ťij súdia opäť neverejne

Úspešnosť SP pri výbere poistného klesla - diskusné fórum čitateľov