09. augusta 2013

Úspešný vstup Slovana do European Trophy, zdolal Viedeň Capitals 6:2

Hokejisti Slovana Bratislava vstúpili úspešne do štvrtého ročníka turnaja European Trophy, keď v piatkovom súboji v Slovnaft Aréne zvíťazili nad rakúskym tímom UPC Viedeň Capitals suverénne ...

Bratislava 9. augusta (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava vstúpili úspešne do štvrtého ročníka turnaja European Trophy, keď v piatkovom súboji v Slovnaft Aréne zvíťazili nad rakúskym tímom UPC Viedeň Capitals suverénne 6:2.

Radosť hráčov Slovana po strelení piateho gólu v úvodnom stretnutí hokejového turnaja European Trophy 2013 HC Slovan Bratislava - UPC Viedeň Capitals 9. augusta 2013 v Bratislave. Zľava Mário Bližňák, Michal Sersen, Tomáš Netík a Martin Škoula. Foto: TASR/Pavel Neubauer

V tvrdom, emóociami vybičovanom zápase viedol slovenský účastník KHL zásluhou dvoch presilovkových gólov Michala Sersena už v 9. minúte 2:0, na rozdiel troch gólov zvýšil na konci prvej tretiny Šťastný. Domáci naďalej diktovali tempo hry a po góloch Richarda Mráza, Bartoviča a Hudáčka viedli po druhej prestávke 6:1. V závere sa hosťom už len podarilo skorigovať skóre zásluhou Ouellettea.

Ďalší zápas v rámci Južnej divízie European Trophy odohrajú zverenci trénera Rostislava Čadu v utorok 13. augusta o 18.00, keď opäť v domácom prostredí privítajú pražskú Spartu.

European Trophy - Južná divízia:

Slovan Bratislava - UPC Viedeň Capitals 6:2 (3:0, 3:1, 0:1)

Góly: 6. Sersen (Sigalet, Miklík), 9. Sersen (Miklík, Škoula), 20. Šťastný (T. Mikúš), 23. R. Mráz (Ďatelinka), 35. Bartovič (Škoula, Netík), 40. Hudáček (Sigalet, Ďatelinka) - 28. Schlacher, 52. Ouellette (Veideman). Rozhodovali: Baluška, Jonák - Tvrdoň, Orolin, vylúčenia: 9:7 na 2 min, navyše Šťastný 10 min za nešportové správanie - Sylvester 5+DKZ za narazenie na mantinel, Grattin 10 min za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky 3:1, oslabenia: 0:1.

Zostava Slovana: Kopřiva - Škoula, Sersen, Mojžíš, Sigalet, Ďatelinka, Štajnoch, Brejčák - Netík, Bližňák, Bartovič - Miklík, Ölvecký, Vondrka - Hudáček, Kukumberg, Daňo - R. Mráz, Šťastný, T. Mikúš - Kolena

Na snímke brankár Slovana Miroslav Kopřiva chytá puk do lapačky v úvodnom stretnutí hokejového turnaja European Trophy 2013 HC Slovan Bratislava - UPC Viedeň Capitals 9. augusta 2013 v Bratislave. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Priebeh zápasu

Na to, že išlo o prípravný zápas, sa hralo od úvodu nezvyčajne tvrdo a rozhodcovia museli riešiť viaceré nebezpečné zákroky. Už v piatej minúte Sylvester surovo narazil na mantinel domáceho Štajnocha, ktorý otrasený zamieril do kabíny a do hry už nezasiahol. Zákrok slovanisti potrestali dvoma presilovkovými gólmi Sersena, belasá osmička najprv presne pálila od modrej čiary pri hre 4 na 3 a vzápätí delovkou vymietla ľavý horný roh súperovej bránky v početnej výhode 5 na 4. V 14. min brankár Zaba ešte zneškodnil bekhendový blafák Netíka, ale na konci tretiny už bol bezmocný, keď ho po prihrávke Mikúša prekonal Šťastný. Diváci si pýtali desiatku a ich miláčikovia plánovali volanie naplniť. Keď v druhej časti zvýšil Mráz na 4:0, vyzeralo to s hosťami zle-nedobre. Viedenčania reagovali zvýšenou agresivitou, v 27. min okorenila duel roztržka medzi Grattonom a Šťastným, po ktorej dostali obaja "kohúti" osobný trest. Rakúsky tím sa dočkal až v 28. min, keď Sersenovu chybu potrestal vo vlastnom oslabení Schlacher. "Belasých" však tento moment nevyviedol z rytmu, v 33. min Zaba ešte dokázal vytesniť pokus Bartoviča, ale vzápätí kapitán Slovana v presilovke úspešne tečoval strelu Škoulu. Slovanisti predčili Viedenčanov kombinačne i rýchlostne, brankár Zaba mal plné ruky práce. Ozajstnú hokejovú lahôdku potom predviedol Hudáček, ktorý vyzvŕtal súperovho obrancu i brankára a do kabín sa šlo za stavu 6:1. V záverečnej tretine domáci zvoľnili tempo a súper sa dočkal ďalšieho korigujúceho zásahu, v 52. min znížil Ouellette na 2:6. Rozhodcovia potom rozdali ešte niekoľko dvojminútových trestov, skóre sa už ale nezmenilo.