Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. decembra 2023

Útočník v Paríži napadol ľudí na ulici nožom a kladivom, zabil nemeckého turistu (video)Nemecký turista zomrel a dvaja ďalší ľudia utrpeli zranenia pri útoku nožom a kladivom v Paríži. Páchateľa polícia zatkla, informoval francúzsky minister vnútra. Útok sa odohral v sobotu večer v ...Zdieľať
noz utocnik 676x451 3.12.2023 (SITA.sk) - Nemecký turista zomrel a dvaja ďalší ľudia utrpeli zranenia pri útoku nožom a kladivom v Paríži. Páchateľa polícia zatkla, informoval francúzsky minister vnútra.


Útok sa odohral v sobotu večer v 15. obvode v Paríži, keď útočník napadol nemecký pár a nožom zabil muža. Potom prešiel na pravý breh rieky Seiny a kladivom napadol spomenutých dvoch ľudí.

Útočníka zastavila polícia, ktorá na neho dvakrát použila elektrický paralyzér, s ktorým ho zasiahla do brucha. Minister Gérald Darmanin povedal, že 25-ročný muž, ktorý žije s rodičmi v departemente Essonne, už strávil štyri roky vo väzení za plánovanie násilného trestného činu, bol pod dozorom a podstupoval psychiatrickú liečbu.

Po zatknutí vyjadril úzkosť nad zomierajúcimi moslimami, najmä v Afganistane a na palestínskych územiach, a tvrdil, že Francúzsko je spolupáchateľom. Útočník údajne tiež kričal „Allahu Akbar“ (Boh je veľký), dodal Darmanin, podľa ktorého slov bol pripravený zabiť viac ľudí.
Zdroj: SITA.sk - Útočník v Paríži napadol ľudí na ulici nožom a kladivom, zabil nemeckého turistu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Južná Kórea vypustila svoj prvý špionážny satelit, družicu vyniesla na obežnú dráhu raketa Falcon 9
<< predchádzajúci článok
Zhruba polovica Ukrajincov si počas vojny nerobí žiadne dlhodobé plány, ukázal prieskum