Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. júla 2024

Útok dronmi spôsobil požiare na ruskom vojenskom letisku, v elektrickej rozvodni aj v sklade ropyPožiare na ruskom vojenskom letisku Achtubinsk v Astrachánskej oblasti, v elektrickej rozvodni v Rostovskej oblasti a v sklade ropy v meste Kalač na Donu vo Volgogradskej oblasti spôsobili v noci na utorok útoky dronmi, ...Zdieľať
gettyimages 1434357830 scaled e1704823104217 676x367 9.7.2024 (SITA.sk) - Požiare na ruskom vojenskom letisku Achtubinsk v Astrachánskej oblasti, v elektrickej rozvodni v Rostovskej oblasti a v sklade ropy v meste Kalač na Donu vo Volgogradskej oblasti spôsobili v noci na utorok útoky dronmi, ktoré spoločne podnikli Ukrajinská bezpečnostná služba a ukrajinská vojenská spravodajská služba. Pre web Ukrajinská pravda to uviedli jeho zdroje z týchto spravodajských služieb.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePočas útoku dronov na vojenské letisko pri meste Achtubinsk ruské telegramové kanály hlásili aktivitu ruského systému protivzdušnej obrany Pancir a sériu silných výbuchov. Neskôr tieto informácie vymazali.

Podľa zdroja z ukrajinskej spravodajskej služby to naznačuje, že útok dronmi bol úspešný. Ruské úrady totiž zvyčajne vymazávajú informácie o zasiahnutí dôležitých vojenských cieľoch.Zdroj: SITA.sk - Útok dronmi spôsobil požiare na ruskom vojenskom letisku, v elektrickej rozvodni aj v sklade ropy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lesný požiar pri gréckom meste Patra viedol k evakuácii detskej nemocnice aj domova dôchodcov (foto)
<< predchádzajúci článok
Muž agresívne nadával, hodil sa o zem a sám sa skotúľal po schodoch. Košická župa reagovala na prípad údajnej policajnej brutality