Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    ZOH Soči 2014

11. februára 2014

V 1. kole kvalifikácie v sopstyle je Stromková 17. a Šlepecká 15.Na snímke slovenská reprezentantka v akrobatickom lyžovaní Zuzana Stromková.Zdieľať
Na snímke slovenská reprezentantka v akrobatickom lyžovaní Zuzana Stromková. Foto: TASR/Oliver Ondráš
 
Červená Poľana 11. februára (TASR) - Zámorské reprezentantky v akrobatickom lyžovaní dominujú na ZOH 2014 v kvalifikácii slopestylu po 1. kole. Na čele pretekov v novej olympijskej disciplíne je Kanaďanka Dara Howellová (88,80), ktorá vedie pred svojou krajankou Kim Lamarreovou (85,40) a Katie Summerhayesovou (81,40) z USA.


Slovenke Zuzane Stromkovej sa prvá jazda v Extrém Parku na Červenej Poľane príliš nevydarila, keď spadla pri dopade po poslednom skoku. Dvadsatriročná členka klubu Freeski Academy pretočila skok a išla do záklonu, pričom dostala výslednú známku 24,40 bodu a figuruje na 17. pozícii. Ďalšia Slovenka Natália Šlepecká, ktorá od svojho príchodu do Ruska bojovala s chorobou, napokon svoju jazdu vzdala ešte v hornej polovici trate. Napriek tomu ide do 2. kola z 15. miesta.

V 1. kole spadlo pri dopadoch alebo na "koľajnici" viacero reprezentantiek vrátane úradujúcej majsterky sveta Kayi Turskej z Kanady. Kvalifikácia, z ktorej postupuje do finále dvanásť lyžiarok, pokračuje 2. kolom. Do konečného hodnotenia pre postup do finále sa počíta lepšia z dvoch jázd.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Putin je proti zmene Soči na centrum hazardu
<< predchádzajúci článok
Dokument mapujúci život Pavla Demitru príde do kín v apríli

V 1. kole kvalifikácie v sopstyle je Stromková 17. a Šlepecká 15. - diskusné fórum čitateľov