05. decembra 2015

V 19. kole Fortunaligy porazil Ružomberok Podbrezovú

Na archívnej snímke brankár Podbrezovej Martin Kuciak

Na archívnej snímke brankár Podbrezovej Martin Kuciak Foto: TASR/Branislav Račko
Ružomberok 5. decembra (TASR) - V 7. minúte Podio priamy kop z 25 m vyslal priamy kop na Tofiloského, ale strela bez razancie nemala šancu urobiť gólmanovi Liptákov problémy. V 15. minúte na nosidlách ihrisko opustil domáci kapitán Zošák, ktorý napokon musel byť vystriedaný a "Ruži" očividne chýbal. V 19. minúte z veľkej diaľky vypálil Kochan, Tofiloski vytesnal plachtiacu strelu na roh. O dve minúty na to Ružomberčania predviedli peknú akciu, Jakubko priťukol loptu Gagbašjanovi a ten ľavačkou utešene vymietol Kuciakovi šibenicu. V 26. minúte mohlo byť vyrovnané, po odrazenej lopte sa pred Tofiloskim ocitol Sabler, brankár MFK ho však bravúrne vychytal. Od tejto chvíle bola Podbrezová až do prestávky jednoznačne aktívnejšia smerom dopredu. 34. minúte Sabler mal druhú druhú obrovskú príležitosť na skórovanie, lenže znovu ho vychytal Tofiloski. V 44. minúte sa Lupták predral až pred Kuciaka, ale k zakončeniu sa nedostal.

V 51. minúte Lupták potiahol akciu stredom ihriska, na pravej strane oslovil nabiehajúceho Faška, ktorý mu loptu vrátil do „ohňa“ a Lupták ranou od brvna zvýšil na 2:0. V 56. minúte Tofiliski pred Viazankom ešte zachránil, ale dorážka Sablera už skončila za jeho chrbátom – 2:1. V 59. minúte Tofiloski zázračne zneškodnil Sablerovu „gólovú“ hlavičku. V 61. minúte sa agilní hostia dočkali vyrovnania, dovtedy výborného domáceho brankára „na hruškách nachytal“ Viazanko, keď nečakane napriahol z vyše 30 metrov. V 67. minúte Faško prenikol po pravej strane, loptu naservíroval Gerátovi a pri jeho koncovke zase krásny zákrok vytiahol Kuciak. V 85. minúte po domácom rohovom kope sa k lopte dostal Dagbašjan a zo 14 m krížnou strelou upravil na 3:2. V 90. minúte sa ešte Masaryk sám rútil na Kuciaka, ale ho neprekonal a tak výsledok sa už nemenil.

MFK Ružomberok – ŽP Šport Podbrezová 3:2 (1:0)

21. a 85. Dagbašjan, 51. L. Lupták – 56. Sabler, 61. Viazanko. Rozhodoval: Vlk, ŽK: Jakubko, J. Maslo – Vaščák, Kapor, 1241 divákov.

zostavy a striedania:

Ružomberok:
Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Dagbašjan – Ondrek – Zošák (18. Lovás), Ďubek, Faško, L. Lupták (62. Gerát) – Jakubko (75. Masaryk)

Podbrezová: Kuciak – Migaľa, Kupčík, Vajda, Andrič (46. Kapor) – Kochan, Szöke – Viazanko (84. J. Pančík), Podio (72. Gál Andrezly) Vaščák – Sabler.

FK Senica remizovala s MFK Zemplínom Michalovce

Záhoráci nastúpili do posledného duelu v tomto roku bez trojice hráčov základnej zostavy, zranených Šullu s Hromadom a vykartovaného Čuntu. Po úvodných desiatich minútach prevzali hernú iniciatívu domáci a tlačili sa smerom dopredu. Hostia boli zasa zatiahnutí pred vlastnou šestnástkou a snažili sa o protiútoky. Pozornosť brankára Kelemena vyskúšal dvakrát Kalabiška, následne aj Pavlík, ale jeho pokus letel vedľa brány. Z ničoho nič sa v 28. minúte dostali do gólovej príležitosti aj hostia, Kuncu však výborným zákrokom vychytal Junas. O minútu na druhej strane dostal loptu za obranu Mráz, tá ale po strele z otočky letela vedľa ľavej žrde. Po polhodine hry podnikli Michalovčania rýchlu akciu, domáca obrana nedokázala loptu odvrátiť do bezpečia a Kunca prestrelil brankára Junasa - 0:1. Záhoráci sa však otriasli a už o štyri minúty bolo vyrovnané. Dôležitú loptu v strede poľa vybojoval Pillár pre Kalabišku, ten našiel pred šestnástkou voľného Kleca, ktorý mal dostatok času na usmernenie lopty do siete - 1:1.

V druhom polčase bola hra vyrovnaná, obe mužstvá chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 47. minúte nepríjemne z diaľky vystrelil hosťujúci Danko, Junas loptu vyrazil na roh. O malú chvíľu Hamuľakovu nebezpečnú hlavičku Pillár tečoval vedľa. Následne sa v gólovej možnosti ocitol aj Seničan Vengřínek, prvé jeho zakončenie výborne zneškodnil Kelemen a dorážkou nastrelil len michalovského obrancu. Z rýchleho protiútoku následne zakončil Hamuľak, Junas však opäť ukázal svoje kvality. Do vedenia mohli ísť Seničania v 68. minúte, keď po rohu Dolného nastrelil Pillár hlavou brvno hosťujúcej brány. V 77. minúte to aktívny stopér domácich opäť skúšal hlavou, no z rohu mieril nad bránu. Poslednú obrovskú možnosť na gól mali Záhoráci osem minút pred koncom, Kalabiška tentoraz zakončoval slabšou pravou nohou a brankár Kelemen ho vychytal.

FK Senica - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:1)

37. Klec - 33. Kunca. Rozhodoval: Prešinský, ŽK: Pavlík - De Marco, Koscelnik, Danko, 1012 divákov.

FK Senica:
Junas - Pavlík, Hušek, Pillár - Kosorín, Kontár, Komara (83. Krč), Klec (74. Varga), Vengřínek - Kalabiška, Mráz (64. Dolný)

MFK Zemplín Michalovce: Kelemen - Perez (40. Mensah - 90.+1 L. Tóth), Chubutia, De Marco, Barroso - T. Sedlák - Kunca, Danko, Bayon, Koscelník - Hamuľak (86. Bellas)

Dunajská Streda nedala Zlatým Moravciam šancu

V 10. minúte sa odhodlal k sólu obranca Kwin, po prihrávke na Sarra a Polievku sa dostal mladý útočník pred Novotu, ale z ostrého uhla netrafil bránu. V 14. minúte prišla šanca hostí, po prihrávke Perišiča sa dostal do zakončenia Orávik, ale strelu zblízka Tujvel vyrazil. V 22. minúte prišiel úvodný gól zápasu, po centri sa dostala lopta k Ljubičičovi a ten strelou k žrdi poslal svoj tím do vedenia - 1:0. V 37. minúte opäť bola v šanci Dunajská Streda, po prihrávke Ljubičiča vystrelil na bránu Szarka, ale hostia stihli loptu tečovať na roh. V prvom polčase sa hral celkom dobrý futbal, hlavne s veľa súbojmi na oboch stranách. Hru režírovali domáci, hostia hrozili z protiútokov. V 44. minúte vypadlo osvetlenie na jednom stožiari a polovica ihriska sa ocitla v tme.

Osvetlenie napokon "dostalo rozum", a druhý polčas začal bez ťažkostí. Už v úvode mal na kopačke druhý gól domácich Polievka, ale lopta išla tesne vedľa. V 51. minúte po centri Davisa hlavičkoval Szarka, bránu hostí však minul. Následne pohrozil za hostí Bamba, ktorý po prihrávke Tawambu z voleja poslal loptu vedľa brány. O dve minúty neskôr bol v akcii opäť Bamba, tentoraz tesne minul pravú žrď. V 77. minúte sa domáci upokojili druhým gólom, krásnou strelou sa prezentoval Ľupták - 2:0. V 84. minúte sa mohol rútiť na bránu DAC Mance, ale obrana domácich stihla zareagovať. Na konci sa už stav zápasu nezmenil, DAC ukončil jesennú časť Fortuna ligy víťazstvom.

FC DAC 1904 Dunjská Streda - FC ViOn Zlaté Moravce 2:0 (1:0)

22. Ljubičič, 77. Ľupták. Rozhodoval: Valášek, ŽK: Ljubicic - Tawamba, Kupec, 2800 divákov.