14. marca 2006

V 7. etape triumf Petacchiho, celkovým víťazom Dekker

Utorňajšiu záverečnú 7. etapu cyklistických pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá viedla z Campoli do San Benedetto del Tronto a merala 166 km, vyhral domáci Alessandro Petacchi z tímu ...

SAN BENEDETTO DEL TRONTO 13. marca (WN/SITA, AP) - Utorňajšiu záverečnú 7. etapu cyklistických pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá viedla z Campoli do San Benedetto del Tronto a merala 166 km, vyhral domáci Alessandro Petacchi z tímu Milram. Vynikajúci taliansky špurtér si tak na svoje konto pripísal už 7. etapový triumf v tejto sezóne a 113. v kariére. "Dnes som chcel veľmi vyhrať, bol som odhodlaný viac ako doteraz. Nebolo to ľahké, vietor fúkal proti nám, ale moji spolujazdci odviedli skvelú prácu," povedal Petacchi.

Celkovým víťazom pretekov sa stal Holanďan Thomas Dekker. Líder celkovej klasifikácie prišiel do cieľa v pelotóne v rovnakom čase ako víťaz a udržal si tak svoju pozíciu. Na druhej priečke skončil Nemec Jörg Jaksche (+14 s) z Liberty Seguros a tretie miesto obsadil Petacchiho krajan Alessandro Ballan (+20 s) z Lampre-Fondial.

7. etapa (Campoli - San Benedetto del Tronto, 166 km):

1. Alessandro Petacchi (Tal.) Milram 4:22:50 h, 2. Robbie McEwen (Austr.) Davitamon-Lotto, 3. Paride Grillo (Tal.) Ceramica Panaria, 4. Thor Hushovd (Nór.) Credit Agricole, 5. Erik Zabel (Nem.) Milram, 6. Steven De Jongh (Hol.) Quick Step, 7. Michailo Chalilov (Ukr.) LPR, 8. Jimmy Casper (Fr.) Cofidis, 9. Uros Murn (Slovin.) Phonak, 10. Murilo Antonio Fischer (Braz.) Naturino - všetci čas ako víťaz

Konečné poradie po 7. etape:

1. Thomas Dekker (Hol.) Rabobank 27:32:14 h, 2. Jörg Jaksche (Nem.) Liberty Seguros-Würth Team +14 s,

3. Alessandro Ballan (Tal.) Lampre-Fondital +20, 4. Paolo Savoldelli (Tal.) Discovery Channel Pro Cycling Team

+40, 5. Michael Boogerd (Hol.) Rabobank +46, 6. Leonardo Bertagnollli (Tal.) Cofidis +54