Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. januára 2011

V Acapulcu zabili za štyri dni už 31 ľudíMexická polícia v pondelok informovala o ďalšej vražde, ktorá sa odohrala v okolí Acapulca, jedného z hlavných turistických centier v krajine. Celkovo tak už v rezorte prišlo za posledné ...Zdieľať
acapulco Foto: SITA/APACAPULCO 10. januára (WEBNOVINY) - Mexická polícia v pondelok informovala o ďalšej vražde, ktorá sa odohrala v okolí Acapulca, jedného z hlavných turistických centier v krajine. Celkovo tak už v rezorte prišlo za posledné štyri dni o život až 31 ľudí. Poslednou obeťou je zatiaľ neidentifikovaný muž, ktorého neznámi páchatelia niekoľkokrát strelili do hlavy na diaľnici spájajúcej Acapulco so zvyškom krajiny. O prípade informovali úrady krátko po tom, ako cez víkend našli v rovnakom turistickom letovisku 15 bezhlavých tiel.

Mexiko sa v posledných rokoch zmieta v drogovej vojne, v ktorej od roku 2006 prišlo o život už takmer 30 tisíc ľudí. Prezident Felipe Calderón v snahe potlačiť gangy vyhlásil drogovým kartelom vojnu a do boja proti narkomafii nasadil aj armádu. Situáciu v tejto oblasti sa mu však doteraz nepodarilo zlepšiť.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tuniská vláda nariadila pre nepokoje zatvoriť všetky školy
<< predchádzajúci článok
USA si pripomenula obete masakry v Tucsone