Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

25. januára 2006

V Apponyiho paláci v Bratislave sprístupnia nové priestoryPo rekonštrukcii Apponyiho paláca a Starej radnice na Radničnej ulici v Bratislave, ktorá by sa mala skončiť koncom tohto roka, pribudnú Mestskému múzeu nové expozičné priestory. Na dnešnej ...Zdieľať

BRATISLAVA 25. januára (WN/SITA) - Po rekonštrukcii Apponyiho paláca a Starej radnice na Radničnej ulici v Bratislave, ktorá by sa mala skončiť koncom tohto roka, pribudnú Mestskému múzeu nové expozičné priestory. Na dnešnej tlačovej besede v Bratislave o tom informoval riaditeľ Mestského múzea Peter Hyross. Pre návštevníkov múzea po obnove otvoria priestory aj v suteréne a na druhom poschodí, ktoré neboli dosiaľ prístupné. Podľa Hyrossa by sa po rekonštrukcii mohli v týchto priestoroch organizovať aj semináre či divadelné predstavenia. Ako pre agentúru SITA uviedol námestník bratislavského primátora Štefan Holčík, v suteréne a na prízemí by mala byť expozícia vinohradníctva a vinárstva, na prvom a druhom poschodí v obytných a reprezentačných priestoroch grófov Apponyiovcov sprístupnia expozíciu pôvodného nábytku a zariadenia z 18. a 19. storočia.

Príprava rekonštrukcie Apponyiho paláca sa začala v roku 2004, v uplynulom roku urobili menšie opravy niektorých častí paláca. Od februára postupne opravia trhliny v murive, technickú infraštruktúru a fasády. Starú radnicu čakajú opravy suterénu, technickej infraštruktúry, rozvodov vody, ústredného kúrenia, elektriny, fasád a striech. Náklady na rekonštrukciu oboch budov by mali dosiahnuť vyše 244 miliónov korún, mesto ich zaplatí z rozpočtu, z úveru na priority mesta a finančných darov.

Rekonštrukcia Apponyiho paláca si od začiatku januára vyžiadala uzatvorenie expozícií vinohradníctva a vinárstva, časť Expozície dejín mesta a Expozíciu umeleckých remesiel na Beblavého ulici.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fúzia lyžiarskych portálov potvrdzuje svetové trendy
<< predchádzajúci článok
Zrušenie správcovskej spoločnosti novostavby SND odsúhlasené