24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2007

08. mája 2006

V B-skupine Švajčiari zdolali po Talianoch aj Ukrajinu

Hokejisti Švajčiarska zdolali v úvodnom pondelkovom zápase B-skupiny na MS v lotyšskej Rige Ukrajinu 2:1 (2:0, 0:1, 0:0) a zatiaľ majú z dvoch duelov na konte plný počet bodov. V Skonto Arene viedli Švajčiari ...

RIGA 8. mája (WN/SITA) - Hokejisti Švajčiarska zdolali v úvodnom pondelkovom zápase B-skupiny na MS v lotyšskej Rige Ukrajinu 2:1 (2:0, 0:1, 0:0) a zatiaľ majú z dvoch duelov na konte plný počet bodov. V Skonto Arene viedli Švajčiari po I. tretine po zásahoch Bezinu a Ambühla už 2:0, ale v ďalšom priebehu už zverenci trénera Ralpha Kruegera ďalšie góly nepridali. Na konečných 1:2 z pohľadu Ukrajincov znížil v 34. min Michnov. V nervóznom stretnutí rozhodca Minář z Česka udelil dovedna 66 trestných minút vrátane troch desaťminútových trestov.

B-skupina:
Švajčiarsko - Ukrajina 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Góly: 10. Bezina (Jeannin), 19. Ambühl - 34. Michnov (Materuchin, Sriubko), vylúčení: 10:8 na 2 min, navyše: Plüss (Švajč.) 10 min za nešport. správanie - Šachrajčuk a Zavalňuk (obaja Ukr.) za nešport. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Minář (ČR) - Lesnjak (Slovin.), Schröter (Nem.), 4609 divákov
zostavy:
Švajčiarsko: Aebischer - Blindenbacher, Bezina, Seger, Streit, Steinegger, Helbling, Forster, Vauclair - Ambühl, Paterlini, Reichert - Della Rossa, Plüss, Rüthermann - Deruns, Wirz, Jeannin - Romy, Lemm, Sannitz
Ukrajina: Karpenko - Gunko, Klimentiev, Zavalňuk, Ostrouško, Isajenko, Sriubko, Navarenko, Polonickij - Šachrajčuk, Litvinenko, Kasiančuk - Bobrovnikov, Diačenko, Saľnikov - Materuchin, Šafarenko, Michnov - Semiončenko, Procenko, Oleckij

FOTO : SITA/AP