24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2007

08. mája 2006

V C-skupine sa Rusi potrápili, ale stratu nepripustili

V úvodnom pondelkovom súboji C-skupiny na 70. MS v hokeji v lotyšskej Rigy zvíťazili hokejisti Ruska nad Bieloruskom tesne 3:2 (1:0, 0:2, 2:0) a na šampionáte zostávajú zatiaľ bez straty bodu. Z obrovského ...

RIGA 8. mája (WN/SITA) - V úvodnom pondelkovom súboji C-skupiny na 70. MS v hokeji v lotyšskej Rigy zvíťazili hokejisti Ruska nad Bieloruskom tesne 3:2 (1:0, 0:2, 2:0) a na šampionáte zostávajú zatiaľ bez straty bodu. Z obrovského tlaku v I. tretine Rusi vyťažili len jediný gól, hoci nastrelili dvakrát žŕdku a Ovečkin nepremenil trestné strieľanie. Bielorusi sa neskôr chopili šance a v druhej časti hry v rozpätí necelých dvoch minút otočili skóre na 2:1 vo svoj prospech. V záverečnej tretine však Rusi zabrali a najprv obranca Kuľaš (44.) vyrovnal a neskôr útočník Charitonov (54.) poslal favorita do rozhodujúceho vedenia. Zverenci trénera Vladimira Krikunova majú po dvoch zápasoch základnej skupiny na konte 4 body a skóre 13:3.

C-skupina:
Rusko - Bielorusko 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Góly: 11. Jemelejev (Bykov), 44. Kuľaš (Gorovikov), 54. Charitonov (Jemelejev) - 22. Antonenko (Kosticyn), 24. Makrickij (Denisov), vylúčení: 8:10 na 2 min, presilovky: 2:1, rozhodovali: Savage (Kan.) - Garsjö (Nór.), Jakobsen (Dán.), 7945 divákov
zostavy:
Rusko: Zvjagin - Žukov, Nikulin, Koľcov, Aťušov, Kručinin, Bykov, Kuľaš, Chomickij - Zaripov, Siomin, Archipov - Kulemin, Malkin, Ovečkin - Charitonov, Sušinskij, Jemelejev - Grigorenko, Gorovikov, Michnov
Bielorusko: Mezin - Makrickij, Denisov, Kopat, Kosťučenok, Žurik, Svito, Jerkovič - Dudik, Michaľov, Ugarov - Grabovskij, Zaďoľonov, Skabelka - Meleško, Kurilin, Čupris - Antonenko, Kukuškin, Jesavlov - Kosticyn

FOTO : SITA/AP