V Bayerne nechcú o odchode Götzeho počuť, Sammer: Má našu dôveru

Nemecký futbalista Mario Götze, archívne foto

Nemecký futbalista Mario Götze, archívne foto Foto: FOTO TASR/AP
Berlín 18. augusta (TASR) - V nemeckom futbalovom klube Bayern Mníchov sú znepokojení otázkami týkajúcimi sa eventuálneho odchodu ofenzívneho stredopoliara Maria Götzeho.

"Môžeme sa dohodnúť na jednej veci? Nechajte hrať Maria futbal," odkázal športový riaditeľ úradujúceho bundesligového šampióna Matthias Sammer. Dohady o Götzeho odchode z Bayernu sa zintenzívnili po tom, čo dve sezóny v bavorskom klube nemá miesto v zostave trénera Pepa Guardiolu. "Mario má našu dôveru. Nechajte toho chlapca v pokoji si robiť svoju prácu a tou je futbal," dodal rezolútne Sammer po pondelňajšom prípravnom zápase, v ktorom Bayern zvíťazil nad Dynamom Drážďany 3:1.

Dvadsaťtriročný Götze v minulej sezóne odohral plnú minutáž iba v šestnástich z celkového počtu 34 bundesligových zápasov. V nedávnom zápase o nemecký Superpohár proti Wolfsburgu nastúpil len na niekoľko minút a minulý víkend v ligovej ouvertúre proti Hamburgu zasiahol do hry až v druhom polčase.

Samotný hráč nechcel ohľadom svojej budúcnosti v Bayerne víriť priestor pre špekulácie. "Uvidíme, čo sa stane. Nechcem nič riešiť, iba sa sústrediť na futbal," dodal stroho autor víťazného gólu z finále vlaňajších MS.