Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júla 2011

V Belgicku začína platiť zákon zakazujúci nosenie buriekBelgicko zakáže od 23. júla v krajine nosiť ženám burky. Za porušenie zákazu im hrozí pokuta a možno aj väzenie. Belgicko sa tak stane druhou krajinou Európskej únie po Francúzsku, ktorá takýto zákaz ...Zdieľať
palestina burka BRUSEL 23. júla (WEBNOVINY) - Belgicko zakáže od 23. júla v krajine nosiť ženám burky. Za porušenie zákazu im hrozí pokuta a možno aj väzenie. Belgicko sa tak stane druhou krajinou Európskej únie po Francúzsku, ktorá takýto zákaz schválila.


Znenie nového zákona zverejnili v zbierke zákonov po tom, ako ho v apríli jednohlasne schválili poslanci parlamentu. Za porušenie zákona hrozí žene pokuta vo výške 137,50 eur a až sedemdňový pobyt vo väzení. Predpokladá sa, že v Belgicku nosí nikáb (šatka odhaľujúca na tvári len oči) a burku (šatka zahaľujúca celú tvár) len okolo 270 žien.

Francúzsko, krajina s najvyšším počtom moslimov v Európe, zakázalo burku 11. apríla. Za neuposlúchnutie zákazu musia ženy zaplatiť 150-eurovú pokutu a zúčastniť sa na reedukačných kurzoch.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Človek v ohrození stavia na Haiti tretiu školu
<< predchádzajúci článok
LIPŠIC: Ministerstvo vnútra ušetrilo za rok 88 miliónov eur