Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

06. marca 2012

V boji o trénera Vrbu sa nevzdávam, tvrdí KováčikPrezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik nevzdáva boj o služby trénera Pavla Vrbu, ktorého by rád angažoval na post reprezentačného kormidelníka. Ako je známe, vedenie ...Zdieľať
jan kovacik BRATISLAVA 6. marca (WEBNOVINY) - Prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik nevzdáva boj o služby trénera Pavla Vrbu, ktorého by rád angažoval na post reprezentačného kormidelníka.


Ako je známe, vedenie Vrbovho aktuálneho zamestnávateľa Viktorie Plzeň v pondelok slovenskej strane oficiálne oznámilo, že svojho kouča neuvoľní a chce, aby dodržal svoj kontrakt platný do leta 2013.

"Správa z Plzne ma neprekvapila. Vedel som o nej od soboty. Samozrejme, je to momentálne najlepší tréner na česko-slovenskom trhu, tak sa nečudujem, že to rozhodnutie je také. Ale ako som povedal, budem sa snažiť v najbližších týždňoch komunikovať a pokúsim sa o dohodu a o to, aby zmenili svoje rozhodnutie," povedal prvý muž SFZ pre oficiálnu internetovú stránku zväzu a pokračoval: "Všetko sa konalo v súlade s majiteľom Plzne pánom Paclíkom. Všetky rokovania, ktoré sme viedli s pánom Vrbom pred tým, boli spoločne v trojici. Aj dohodu, ktorú sme mali, že sa stretneme s našimi dvoma hráčmi, o tom všetkom pán Paclík vedel a bol informovaný."


Kováčik: "Budeme ešte rokovať"

Ján Kováčik má od výkonného výboru SFZ mandát rokovať s Pavlom Vrbom. S bývalým trénerom MŠK Žilina sa dohodol na podmienkach spolupráce a čakalo sa na vyjadrenie jeho súčasného zamestnávateľa.

Dôvodmi odmietavého postoja FC Viktoria Plzeň sú podľa prezidenta SFZ dobrý výsledok v zápase so Spartou Praha, tlak fanúšikov a sponzorov.

"Budeme ešte rokovať. Máme do konca apríla čas, aby sme sa dohodli, kto bude trénerom slovenskej futbalovej reprezentácie. Myslím si, že keďže sa nehrá kvalifikácia, nehrajú sa zápasy, tak nevidím na tom nič zlé, že jednania sú dlhšie a zložitejšie. Vybrali sme si najlepšieho trénera, aký je na trhu," povedal Kováčik.


Plán B zatiaľ nepovedia

V kuloároch sa už začalo špekulovať o možných alternatívach za Pavla Vrbu, podľa Jána Kováčika však nejde o aktuálnu tému: "O pláne B budeme hovoriť vtedy, keď plán A bude definitívne nereálny."

Slovenský národný výber je bez stáleho trénera od konca januára, keď sa svojej pozície po dohode so SFZ vzdal Vladimír Weiss st. V prvom medzištátnom zápase v novom roku viedol Hamšíka a spol. v stredu 29. februára Michal Hipp. Slováci pod jeho taktovkou zvíťazili v prípravnom meraní síl v Burse nad domácim Tureckom 2:1.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Boxer Tomáš 'Kid' Kovacs bude zbierať odpadky
<< predchádzajúci článok
Briti sa boja baktérií, podávaním rúk nebudú plytvať

V boji o trénera Vrbu sa nevzdávam, tvrdí Kováčik - diskusné fórum čitateľov