23. mája 2015

V Čermeli sa body delili, Košice remizovali so Senicou 1:1

V košickom Čermeli sa začalo hrať za daždivého počasia a prvú šancu si vypracovali až v 14. minúte hostia, keď Pillár hlavou preveril na bránkovej čiare pozornosť Tofiloského. Na opačnej strane pálil z ...

Košice 23. mája (TASR) - V košickom Čermeli sa začalo hrať za daždivého počasia a prvú šancu si vypracovali až v 14. minúte hostia, keď Pillár hlavou preveril na bránkovej čiare pozornosť Tofiloského. Na opačnej strane pálil z následného protiútoku nad bránu domáci kapitán Šinglár. Po kombinácii košických útočiacich hráčov zakončoval po Diabyho prihrávke vedľa ľavej žrde Haskič. Senický brankár sa predviedol pri zakončení Dimuna, ktorý pálil spoza šestnástky. Prikrátky bol už na strelu Žebíka, ku ktorému sa v 25. minúte odrazila lopta od brániaceho hráča - 1:0. Košičania pokračovali v útočnej aktivite, v 36. minúte však Pačinda opečiatkoval iba brvno a o štyri minúty neskôr si Šulla poradil so zakončením Haskiča.

Druhé dejstvo odštartovala šanca hosťujúceho Pillára, ale loptu z jeho hlavy dokázal domáci brankár znova skrotiť. V 58. minúte preveril na opačnej strane pozornosť Šullu z priameho kopu Pačinda, stav sa však nezmenil. V 69. minúte sa po chybe domácich hráčov dostal k lopte Kalabiška, potiahol ju k hranici šestnástky, vypálil a Tofiloski ju vytlačil na brvno. O osem minút neskôr sa hostia predsa len dočkali, lopta sa na hranici šestnástky dostala k Pillárovi a ten strelou k ľavej žrdi prekonal Tofiloského - 1:1. V 82. minúte napriahol takmer z dvadsiatich metrov domáci Pavúk, jeho tečovaný pokus mieril tesne vedľa. V 89. minúte pálil ešte nebezpečne z otočky Haskič, no ani on Šullu neprekonal.

MFK Košice - FK Senica 1:1 (1:0)
25. Žebík - 77. Pillár. Rozhodoval: A. Somoláni, ŽK: Huk, Pačinda - Ventúra, Hlohovský, 1001 divákov.

Zostavy a striedania:

MFK Košice: Tofiloski - Tóth (71. Pavúk), Žebík, Huk, Djordjevič - Šinglár, Dimun - Viazanko, Pačinda, Haskič (89. Bukata) - Diaby (81. Gáll)

FK Senica: Šulla - Pittner (38. Ventúra), Pavlík, Pillár, Privrel - Malý, Komara (73. Krč) - Dolný (46. Mráz), Hlohovský, Kalabiška - Kosorin