![]() |
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
|
Streda 5.11.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
|
Meniny má Imrich
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
|
|
|
|
|
|
|
|
14. júna 2017
V Česku spustili webovú aplikáciu o ŠTB
Český archív bezpečnostných zložiek spustil v utorok novú webovú aplikáciu o komunistickej štátnej bezpečnosti (ŠTB). Informoval o tom spravodajský portál ČT24.
Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/APVerejnosť tak má prístup k informáciám o tom, ako fungovalo niekdajšie ministerstvo vnútra, aké malo útvary a kto im v rokoch 1969-89 šéfoval.
Podľa zástupcu riaditeľky Archívu bezpečnostných zložiek Petra Zemana je aplikácia unikátna v tom, že umožňuje zobrazovať organizáciu federálneho ministerstva vnútra tak, ako sa menila deň po dni.
Aplikácia zobrazuje aj náčelníkov a jednotlivých riadiacich pracovníkov. Pomocou nej možno vyhľadať všetky informácie o ŠTB na základe stanoveného dátumu, či konkrétnu osobu.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
