24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2008

07. mája 2008

V dráme triumf Kanady nad USA

V úvodnom utorňajšom zápase B-skupiny na 72. majstrovstvách sveta v hokeji mali Kanaďania v Halifaxe skvelý vstup do zápasu, keď v 18. sekunde II. tretiny viedli už 3:0. Američanom však stačili dve ...

HALIFAX 7. mája (WEBNOVINY) - V úvodnom utorňajšom zápase B-skupiny na 72. majstrovstvách sveta v hokeji mali Kanaďania v Halifaxe skvelý vstup do zápasu, keď v 18. sekunde II. tretiny viedli už 3:0. Američanom však stačili dve minúty na to, aby jasný náskok favorizovaných domácich znížili na jediný gól. Úspešnými strelcami boli Parise a O´Sullivan. Zverenci Kena Hitchcocka si poistili tesný náskok v 44. minúte po akcii Doana s Kunitzom, keď na jej konci bol úspešný Derek Roy - 4:2. Lenže hokejisti USA nehodili flintu do žita a tri a pol minúty po štvrtom kanadskom góle bolo vyrovnané. Gólmana javorových listov Warda prekonali Brown a Pominville - 4:4. Kanaďania si však napokon predsa len vezmú do osemfinálovej skupiny plný počet 6 bodov, lebo 47 sekúnd pred koncom Dany Heatley strelil svoj druhý gól v zápase a šiesty na turnaji a upevnil si tak pozíciu lídra v tabuľke strelcov (6 gólov) i v kanadskom bodovaní (10/6+4/). Dráme však nebol koniec. Američanom sa ešte naskytla šanca, keď po vylúčení Roya a odvolaní gólmana Andersona mali 23 sekúnd šancu hrať power play šiestich proti štyrom, ale šancu Kanea Ward zlikvidoval. Kanada vyhrala nad USA na MS už štvrtý rok v rade. Konečný výsledok utorkového stretnutia D-skupiny na 72. hokejových majstrovstvách sveta v Kanade: B-skupina (Halifax): Kanada - USA 5:4 (2:0, 1:2, 2:2) Góly: 9. Burns (E. Staal, St. Louis), 20. Heatley (Nash, Getzlaf), 21. Toews (Doan, Kunitz), 44. D. Roy (Kunitz, Doan) - 21. Parise (Brown, Pominwille, 24. O´Sullivan (Stafford, Gilbert), 46. D. Brown (O´Sullivan, Martin), 47. Pominville (Kessel, Kane) Vylúčení: 7:3 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bulanov (Rus.), Larking (Švéd.) - Kalivoda (ČR), Oskirko (Rus.), 9192 divákov Zostavy: Kanada: C. Ward - Jovanovski, Burns, Hamhuis, Bouwmeester, Keith, Staios, M. Green - Nash, Sharp, Heatley - E. Staal, Toews, St. Louis - Kunitz, Spezza, Doan - Mayers, Chimera, Getzlaf - D. Roy USA: Thomas (41. Anderson) - Ballard, Greene, Gleason, P. Martin, Stuart, Wisniewski, Gilbert - Booth, Kessel, O´Sullivan - Halpern, Stempniak, Parise - Stafford, D. Brown, Pominville - Mueller, Burish, Backes - Kane Tabuľka B-skupiny: 1. Kanada 3 3 0 0 0 17:5 9 2. USA 3 2 0 0 1 13:6 6 3. Slovinsko 2 0 0 0 2 2:10 0 4. Lotyšsko 2 0 0 0 2 0:11 0 Poznámka: počet zápasov, víťazstvá v riadnom čase (3 body), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 bod), prehry v riadnom čase (0 bodov), skóre, body. SITA