23. decembra 2007

V generálke na MS prehra SR "20" s Ruskom

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali v nedeľu vo svojom záverečnom prípravnom stretnutí pred blížiacimi sa MS tejto vekovej kategórie na domovskom púchovskom ľade s rovesníkmi z Ruska 1:5 (0:1, 0:1, 1:3).

Mladí Slováci sa proti jednoznačnému favoritovi dlho držali a po I. tretine prehrávali iba 0:1, keď presný zásah súpera zaznamenal v 6. min Sajustov. Aj druhú časť vyhrali hostia, ktorí budú na šampionáte v Česku obhajovať strieborné medaily, o jediný gól. Tentoraz bol v presilovej hre pri vylúčení Lušňáka v 26. min úspešný Bodrov. Zverenci trénera Štefana Mikeša však nezvládli úvod záverečnej dvadsaťminútovky. Za štyri minúty (44. - 48. min) inkasovali až trikrát, keď postupne skórovali Tichonov, Korolev a Filatov. O jediný presný zásah Slovenska sa v 54. min po prihrávke Bira postaral Ďuriš.

Po tomto stretnutí oznámil Š. Mikeš, že na šampionát nepocestuje brankár Jaroslav Janus a dvojica útočníkov Rastislav Konečný a Adam Lapšanský. O štvrtom necestujúcom sa rozhodne až v pondelok ráno pred odchodom. Vyskytol sa totiž problém so zranením obrancu Juraja Mikušu (slabiny) a nie je jasné, či bude môcť na MS hrať.

Slovensko "20" - Rusko "20" 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Góly: 54. O. Ďuriš (Biro) - 6. Sajustov (Tichonov), 26. Bodrov (Golubcov), 44. Tichonov (Sajustov), 45. A. Korolev (Filatov), 48. Filatov (Mamin, Chudinov)
Vylúčení: 9:6 na 2 min, navyše: Mamin (Rus.) na 10 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Kubuš - Mášik, M. Novák, 2430 divákov

Zostava SR: J. Hudáček (Janus) - J. Mikuš, Michal Kozák, Beňa, Bališ, Ďaloga, Biro, Zúkal - Lapšanský, Češík, Šinkovič - Čaládi, Skokan, M. Slovák - Roháč, T. Marcinko, Lušňák - D. Jančovič, O. Rusnák, M. Jurík - O. Ďuriš

Hlas (zdroj SZLH.sk):
Roman Ulehla (manažér SR "20"): "Podobnosť dnešného zápasu so štvrtkovým duelom s Kanadou nie je náhodná. Aj tentoraz sme mali za súpera tím najvyšších kvalít aký vôbec svetový juniorsky hokej pozná. Naši mladíci sa naozaj nešetrili, každý sa chcel ukázať pred nominačnou definitívou. Výsledok je síce jednoznačný, no obraz na ľade bol najmä prvé dve tretiny podstatne vyrovnanejší. Chýbal nám kontaktný gól. Šance naň sme mali, najväčšiu v druhej tretine za stavu 0:2, no nevyužili sme dvojnásobnú početnú výhodu. Je veľmi dobré, že sme mohli otestovať kandidátov na reprezentačný dres v dvoch ťažkých skúškach."

Zúžená nominácia (24) hráčov SR "20" na MS 2008 (26. 12. 2007 - 5. 1. 2008):
Brankári: Tomáš Hiadlovský, Július Hudáček, Zdenko Kotvan (všetci HK SR 20 Púchov)
Obrancovia: Marek Ďaloga, Marek Zúkal, Kristian Krajčík, Michal Kozák, Juraj Mikuš, Milan Bališ, Adam Beňa (všetci HK VSR SR 20), Marek Biro (Windsor Spitfires/OHL)
Útočníci: Marek Slovák, Erik Čaládi, Milan Jurík, Matej Češík, Oliver Ďuriš, Jakub Suja, Dalimír Jančovič, Ondrej Rusnák (všetci HK VSR SR 20), Patrik Lušňák (Sudbury Wolves/OHL), Tomáš Marcinko (Barrie Colts/OHL), Július Šinkovič (Val-d'Or/QMJHL), Ivan Roháč (Kamloops Blazers/WHL), David Skokan (Rimouski Oceanic/QMJHL).
Realizačný tím: Roman Ulehla (manažér), Štefan Mikeš (tréner), Jozef Frühauf, Róbert Kompas (asistenti trénera), Róbert Béreš (kondičný tréner), Reimund Szikora, Stanislav Čársky (lekári), Luboš Ondrejka, Rastislav Ladecký (maséri).