Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. apríla 2019

V JAR zatkli dvoch mužov, ktorí mali v aute 167 nosorožích rohovPolícia zadržala v Severozápadnej provincii v Juhoafrickej republike dvoch mužov po tom, ako v ich aute našla 167 nosorožích rohov. Informovala o tom agentúra DPA s ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Johannesburg 15. apríla (TASR) - Polícia zadržala v Severozápadnej provincii v Juhoafrickej republike dvoch mužov po tom, ako v ich aute našla 167 nosorožích rohov. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na nedeľňajšie vyhlásenie polície.


Nájdené rohy majú podľa polície veľmi vysokú hodnotu a boli určené na export do juhovýchodnej Ázie.

V Číne a vo Vietname má jeden kilogram rohov z nosorožca hodnotu až do 30.000 dolárov. Jeden roh váži v priemere tri až sedem kilogramov.

Medzinárodný obchod s nosorožími rohmi je zakázaný už štyri desaťročia. Pytliaci však napriek tomu každý rok zabijú v Juhoafrickej republike okolo 1000 nosorožcov.

Niektoré rohy predávajú ako exotické ozdoby. V Číne i vo Vietname im pripisujú liečivé účinky a považujú ich za afrodiziakum. Rohy nosorožcov sú tvorené z keratínu, čiže z rovnakej látky, z akej vznikajú i ľudské nechty.

V Afrike žije približne 25.000 nosorožcov, z toho 20.000 práve v Juhoafrickej republike. Väčšina z nich sú nosorožce tuponosé (biele). Nosorožec ostronosý (čierny) je kriticky ohrozený - vo voľnej prírode žije zrejme už len 5000 jedincov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prieskum ZMOS: Starostovia a primátori sú za podporu nájomného bývania
<< predchádzajúci článok
Ceny ropy klesli, Brent sa pohybuje pod 71,40 USD/barel

V JAR zatkli dvoch mužov, ktorí mali v aute 167 nosorožích rohov - diskusné fórum čitateľov