Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. mája 2007

V Kalifornii a na Floride bojujú proti lesným požiaromStovky hasičov v noci z piatka na sobotu bojovali proti lesným požiarom v Kalifornii a na Floride. Približne 500 hasičov sa snažilo zlikvidovať plamene na ostrove Santa Catalina pri pobreží južnej ...Zdieľať

LOS ANGELES 12. mája (WEBNOVINY) - Stovky hasičov v noci z piatka na sobotu bojovali proti lesným požiarom v Kalifornii a na Floride. Približne 500 hasičov sa snažilo zlikvidovať plamene na ostrove Santa Catalina pri pobreží južnej Kalifornie neďaleko Los Angeles. Požiar, ktorý tam vypukol ešte vo štvrtok, zdevastoval vyše 1 700 hektárov. Keď sa plamene vo štvrtok priblížili k mestu Avalon, evakuovať museli približne 1000 ľudí. Oheň zničil jednu domácnosť a niekoľko hospodárskych budov. V piatok v boji proti plameňom pomohlo to, že ustal vietor. Hovorca hasičov v Los Angeles v noci z piatka na sobotu povedal, že ľudia, ktorí museli opustiť svoje domovy, sa už budú môcť vrátiť. S lesnými požiarmi, ktoré vyčíňajú na viac ako 200 miestach, zápasia aj na Floride. V tomto štáte oheň zničil šesť domácností. Pre dym museli uzavrieť niekoľko ciest.

SITA,AFP,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Arménsku sa začali parlamentné voľby
<< predchádzajúci článok
Sopka Bulusan chrlila popol do výšky štyroch kilometrov

V Kalifornii a na Floride bojujú proti lesným požiarom - diskusné fórum čitateľov