Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. mája 2007

V Arménsku sa začali parlamentné voľbyV Arménsku sa v sobotu začali parlamentné voľby, ktoré sú považované za kľúčový test demokracie v tejto postsovietskej krajine. Poslancov do 131-členného zákonodarného zboru môže voliť ...Zdieľať

JEREVAN 12. mája (WEBNOVINY) - V Arménsku sa v sobotu začali parlamentné voľby, ktoré sú považované za kľúčový test demokracie v tejto postsovietskej krajine. Poslancov do 131-členného zákonodarného zboru môže voliť približne 2,3 milióna registrovaných voličov. Hlasovanie monitorujú stovky domácich a medzinárodných pozorovateľov vrátane viac ako 300 pozorovateľov z Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE).

Od vzniku nezávislého Arménska po rozpade Sovietskeho zväzu v roku 1991 ešte žiadne voľby neboli považované za slobodné a čestné. Spojené štáty a Európska únia opakovane upozornili, že ak sa hlasovanie nezlepší, bude to mať negatívne dôsledky vrátane možného obmedzenia zahraničnej pomoci. Prevažná väčšina Arménov chce v krajine radikálnu zmenu, ale predvolebné prieskumy naznačovali, že vo voľbách budú mať úspech provládne strany. Volebné miestnosti sa zatvoria o 17:00 SELČ a po 24 hodinách sa očakávajú predbežné výsledky. Opozícia už vyhlásila, že zorganizuje demonštrácie, ak sa počas volieb zistia podvody.

SITA,AFP,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izrael je pripravený na seriózne mierové rozhovory
<< predchádzajúci článok
V Kalifornii a na Floride bojujú proti lesným požiarom

V Arménsku sa začali parlamentné voľby - diskusné fórum čitateľov