08. januára 2008

V Košiciach najslabšia návšteva v sezóne

Súhrn výsledkov utorkových stretnutí 40. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy 2007/08:

MsHK Žilina - MHC Martin 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 44. Paroulek (Krajči, Stantien), 46. Paroulek - 27. Džerinš (Markovič, M. Macho), 29. M. Beran (Török), rozh. sam. nájazd M. Beran
Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: P. Jonák - M. Orolin, Horínek, 1880 divákov
Žilina: M. Laco - D. Kusovský, Kučný, P. Mikuš, Pulpán, Kudrna, Špila, Krčula, J. Liška - Paroulek, Stantien, Krajči - Važan, Sivák, Pokrivčák - V. Baláž, Tvrdoň, Hajnik - Valášek, Sikorčin, Drábek
Martin: Dzubina - Vantroba, Kolba, Zajac, Hriňa, I. Ďatelinka, V. Dvořák - L. Říha, M. Beran, Török - Podstavek, Koložváry, Havel - Džerinš, M. Macho, Markovič - Trokan, Mahdalík, A. Themár
Úvod susedského derby patril žilinským hráčom, tí síce museli hrať oslabení o Stantiena, dokázali sa však ubrániť. V 4. min strieľal vedľa Lacovej bránky Džerinš, vzápätí domáci kontrovali po peknej kombinačnej akcii, ale gól z toho nebol. V 8. min Pokrivčák na dvakrát vyskúšal Dzubinu, ale ten bol pozorný. Oba tímy mali možnosť do konca tretiny hrať viackrát v početnej prevahe, ale ani jeden sa nedokázal presadiť. Za zmienku stojí nebezpečná strela veterána Stantiena v 15. min. V úvode druhej tretiny sa pekne preštrikoval obranou hostí Krajči, ale nedokázal skórovať. Následnú presilovú hru domáci nevyužili. V 24. min po individuálnom nájazde mohol hostí do vedenia dostať Markovič, ale Laco jeho strelu kryl. V 27. min, tesne po návrate Sikorčina z trestnej lavice, hostia po pravej strane zaskočili domácu obranu a Džerinš strelou po ľade dostal Martin do vedenia. Onedlho Török ideálne prihrával Beranovi a hostia viedli 2:0. Domáci mali možnosť skorigovať výsledok v 37. min, ale Tvrdoň sa sám pred brankárom hostí nepresadil. Žilinčania v úvode tretej tretiny nevyužili presilovú hru piatich proti štyrom, to sa im však podarilo v 44. min pri vylúčení Zajaca a Paroulek po 23 sekundách vsietil kontaktný gól. V 45. min bol vylúčený domáci Drábek a bol to opäť Paroulek, ktorý druhým gólom, tentokrát v oslabení, vyrovnal - 2:2. Tretím gólom zaváňali príležitosti ex-Martinčanov Važana a Pokrivčáka v 55. a 57. min, ale stav stretnutia sa v riadnom hracom čase nezmenil. V predĺžení mali navrch hostia, ale šance Podstavka a Kolbu zostali nevyužité a tak sa rozhodovalo v samostatných nájazdoch. V tých boli úspešnejší Martinčania, keď postupne Török, Beran a Džerinš svoje samostatné nájazdy premenili.
Hlasy:
Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "V zápase sme chceli vyhrať. Od úvodných minút sme hrali bojovne, hráči si svoje povinnosti plnili na sto percent. V druhej tretine sme dvakrát nepokryli hráčov hostí a inkasovali sme dva góly. V poslednej časti hráči ukázali srdiečko, podali kolektívny výkon, za čo im chcem poďakovať."
Marián Brúsil (asistent trénera Martina): "Na stretnutie sme po dlhšom čase nastupovali v kompletnej zostave, nebolo to však vidno. V úvodnej tretine hráči nehrali tak, ako tomu bolo pred tým. V druhej to už bolo lepšie, lepšie sme korčuľovali a napádali súpera. Po dvoch strelených góloch sme si však mysleli, že zápas je rozhodnutý. Žilina vyrovnala a v závere to bol vabank. V samostatných nájazdoch sme boli úspešnejší."

HK 36 Skalica - Slovan Bratislava 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
Góly: 37. Zálešák (J. Mikúš, R. Hartmann), 38. Kocák (Liščák, R. Školiak) - 10. Kuľha (Hujsa, Kropáč), 15. Lažo (J. Kováčik, Uram), 52. Uram (Kapuš, J. Kováčik), 54. Kuľha (Pavlas)
Vylúčení 6:3 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia 0:0, rozhodovali: P. Grečko, D. Konc - M. Mášik, Gajan, 3650 divákov
Skalica: Rybár - M. Ivičič, Gründling, Škadra, Šille, Gula, Klučár, Škápik - J. Mikúš, Zálešák, R. Hartmann - T. Višňovský, Hollý, D. Pašek - Kocák, R. Školiak, Liščák - Hrtús, F. Novák, Malík
Slovan: Hovi - Pavlas, Hruška, J. Kováčik, Hančák, Devečka, Sersen, Huba - Kuľha, J. Sýkora, Hujsa - Döme, Kapuš, Uram - Lažo, Hreus, Kropáč - Kokavec, Ľ. Pištek, Kmeč
Vypredaný skalický štadión videl zaujímavý hokej. Skalica bez zraneného kapitána Vlka a chorého Pálffyho začala proti majstrovi sympaticky, Bratislavčanov však dostali v prvej tretine do vedenia presilovky. V 2. min zahodili tutovku Döme s Uramom a potom na opačnej strane neuspeli zasa domáci, keď kombinácia tria Mikúš - Hartmann - Zálešák ostala pred prázdnou bránkou nedotiahnutá. Skaličania hrali s chuťou, niekoľkokrát sa rútili do šancí, Slovan však podržal Hovi. Hostia využili prvú presilovku, Kuľha v 10. min zápästím z pravého kruhu mieril presne. V 15. min sa po peknej kombinačnej akcii pred bránkou zeleno-bielych nemýlil Lažo. Tesne pred koncom prvej tretiny mohol znížiť Kocák, trafil však len žŕdku. Zredukovaná skalická zostava sa napriek dvojgólovému manku nevzdávala. Hostia mali v II. tretine viac šancí, všetky skončili na spoľahlivom Rybárovi. Napokon to boli domáci, ktorí sa tešili z gólov. Najprv v 37. min skorigovali na 1:2, keď akciu vypracoval Mikúš a Zálešák už pred Hovim nezaváhal a strieľal presne nad betón. O 33 sekúnd Skaličania aj po odklepnutí videorozhodcom si pripísali vyrovnávajúci gól, keď nahodený puk tečoval Kocák. Tretia tretina priniesla vzrušujúce okamihy, ale bolo jasné, že kto dá prvý gól, bude mať v tomto súboji navrch. Úspešnejším tímom boli hostia, v 52. min sa ujala dorážka navrátilca Urama. O pár sekúnd pálil od modrej Gründling, ale len do Hoviho. V 54. min slovanisti zužitkovali ďalšiu presilovú hru, keď vyrazený puk do domácej bránky dorazil dobre stojaci Kuľha - 2:4. Skaličania sa ešte v závere snažili skorigovať výsledok, ale šance Zálešáka a Školiaka skončili na pozornom brankárovi hostí.
Hlasy:
Peter Oremus (tréner Skalice): "Z nášho pohľadu si dovolím tvrdiť, že v druhej a tretej tretine sme pokračovali v dobrých výkonoch z poslednej doby. Musím pochváliť chlapcov, že odovzdali všetky sily. Slovan je kvalitný súper a dnes zaslúžene vyhral."
Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Okrem druhej tretiny si myslím, že sme hrali dobre. V druhej tretine prevzali iniciatívu domáci, ktorí nás pritlačili a z toho vlastne padli aj tie góly. My sme sa s tým zbytočne hrali, bolo to treba zjednodušiť. Okrem druhej tretiny som veľmi spokojný, bolo tam nasadenie aj disciplína."

HKm Zvolen - Dukla Trenčín 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Góly: 8. Cibuľa (Krayzel, F. Turek), 12. Lipiansky (Dlouhý), 40. Lipiansky (Dlouhý, F. Turek) - 9. Húževka (Hanzal, Křetinský)
Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Baluška, Kubuš - Gašparík, Grečko, 3202 divákov
Zvolen: V. Hudáček - L. Čierny, Štork, Juraško, Dlouhý, Babka, Cebák, P. Frühauf - J. Kopecký, Klouda, Kubenko - J. Čierny, Lipiansky, Paciga - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - Dubec, L. Jurík, Hvila
Trenčín: Hála - Bobček, Malinský, Homer, Křetinský, Fatyka, Urban - Pardavý, A. Kollár, V. Nemec - Hanzal, Húževka, Čacho - P. Poljaček, Trochta, Marek Haščák - S. Saliji, Kóňa, V. Kútny
Vo Zvolene sa hral dobrý, rýchly korčuliarsky hokej so šancami na oboch stranách. Aktívnejší boli Zvolenčania, ktorí v prvej tretine spálili niekoľko vyložených šancí. V 8. min šli do vedenia po peknej akcii tretieho útoku - Krayzel našiel pred bránkou Cibuľu a ten bezprostredne pred Hálom na dvakrát otvoril skóre. O 15 sekúnd neskôr Lipiansky netrafil puk do prázdnej bránky, keď Hála bol vedľa nej. Hostia rýchlo odpovedali, v 9. min využili presilovku. Po prihrávke Hanzala sa zblízka presadil Húževka. O minútu neskôr už J. Čierny dvíhal ruky, no z jeho šance pred Hálom gól nebol. V 12. min slávila úspech perfektná prihrávka Dlouhého na útočnú modrú Lipianskemu, ktorý svoje sólo zakončil gólom. V 14. min predviedol Kopecký akciu vhodnú do rubriky televízie Markíza "Frajer na záver". Dostal sa do pekného sóla, spravil si brankára Hálu, ale puk z jeho hokejky tesne minul prázdnu bránku. Diváci sa iba chytali za hlavu. V 16. min mohli hostia odpovedať, no Kollár zblízka trafil žŕdku. V závere prvej tretiny a na začiatku druhej Trenčania nevyužili dve presilovky. Hneď po ich skončení vyrazil v 23. min dopredu Kopecký a strelou z pravého kruhu obtrel puk o trenčiansku žŕdku. Domáci dominovali na ľade, hostia sa účinne bránili a vyložených šancí ubudlo. Strely zo stredných vzdialeností v útočnom pásme Hála likvidoval. V 36. min sa však v presilovke dostal do čistej šance trenčiansky kapitán Pardavý, no zaskvel sa brankár Hudáček. V závere druhej tretiny si hostia nedali pozor na Lipianskeho, do sóla ho poslal opäť Dlouhý a center druhého útoku Hálu znovu prekonal - 3:0. V tretej tretine na ľade jasne dominovali domáci. V presilovke sa nepresadili Krayzel a Cibuľa, Hála potom vychytal aj Pacigu. V závere zápasu zastúpil trenčianskeho gólmana na bránkovej čiare Fatyka, keď J. Čierny mieril do žŕdky. V 59. min, keď hostia hrali vabank, sa domácim podaril prienik. Autorom bol Cibuľa, no opäť Hálovi pomohla žŕdka. Diváci vyprevadili Zvolenčanov z ľadu mohutným
Hlasy:
Pavel Hulva (asistent trénera Zvolena): "Nepremenili sme niekoľko vyložených šancí, dokonca ani do prázdnej bránky sme nedostali puk. Napriek tomu si myslím, že sme Trenčanov do vážnejších akcií nepustili, i keď nás taktiež podržal v niektorých situáciách brankár Hudáček. Paradoxne sme o zápase rozhodli v oslabení, víťazstvo je vzhľadom k priebehu hry zaslúžené."
Antonín Stavjaňa (tréner Trenčína): "Zvolen bol dnes jednoznačne lepší, hral veľmi dobrý hokej, nestačili sme mu. Rozhodla situácia, v ktorej Pardavý nepremenil vyloženú šancu a Zvolenčania si už za stavu 3:1 udržiavali s prehľadom náskok a zaslúžene vyhrali."

HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (4:0, 0:1, 1:1)
Góly: 7. Juraj Faith (Špilár, P. Bartoš), 9. Kmiť (Weissmann, Rudolf Huna), 10. Juraj Faith (Špilár, P. Bartoš), 18. Šimurda (Špelda, Gron), 49. Kmiť (Rudolf Huna, Weissmann) - 38. Marek Hovorka (B. Pohanka, Bulík), 43. Holečko (Petran, D. Rehák)
Vylúčení: 7:10 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Pavlovič - Jankovič, Valach, 4067 divákov
Košice: Petrík - I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Špelda, Valentín, Mocek - Weissmann, Kmiť, Rudolf Huna - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Šimurda, Pleva, Gron - Michel Miklík, Michal Lukáč, M. Bartánus
L. Mikuláš: Falter - M. Grman, M. Droppa, Hyben, Jelínek, D. Rehák, Petran, Rúfus, Kadlubiak - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Bulík, Holečko, Blaščík - F. Zúbek, Marek Hovorka, B. Pohanka - Macík, Kuric, M. Oravec
Stretnutie s Liptovským Mikulášom sledovala v Košiciach najslabšia návšteva v sezóne i v hokejovej histórii Steel Arény (4067 divákov). Hostia mohli udrieť už v 16. sekunde, pred Kriškom zachraňoval Petrík. Na opačnej strane sa ocitol Špilár osamotený pred Falterom, ale ten jeho pokus vyrazil. Košičania sa dostali do vedenia v 7. min. Obrana súpera bola rozhodená a Faith zakončoval do odkrytej bránky. V 9. min strieľal Weissmann bekhendom, Falter puk len vyrazil a Kmiť ho poslal za jeho chrbát. Liptákom nepomohol ani oddychový čas, lebo už v 10. min po peknej akcii druhého útoku zvýšil Faith na 3:0. Štvrtý gól pridal v presilovke v závere prvej tretiny Šimurda, ktorý tečoval Špeldovu strelu od modrej. V druhej dvadsaťminútovke tempo opadlo. Hosťujúci Róbert Huna sa na dvakrát pokúšal prekonať Petríka. V 35. min sa Šimurda ocitol pred Petríkom sám, ale zo súboja vyšiel víťazne brankár Mikuláša. V 38. min sa dočkali aj Liptáci, po prihrávke Pohánku prekonal Petríka Hovorka. V úvode tretej dvadsaťminútovky sa Falter zaskvel po Špeldovej strele, po individuálnej akcii potom znížil na opačnej strane Holečko v 43. min na rozdiel dvoch gólov. Liptáci však zápas už viac zdramatizovať nedokázali. V 49. min navyše inkasovali piaty raz po tom, ako Huna ideálne našiel Kmiťa a ten v páde zvýšil na konečných 5:2.
Hlasy:
Ján Šterbák (tréner Košíc): "O víťazstve rozhodla prvá tretina, ktorú sme vyhrali 4:0. V druhej súper pridal na pohybe, my sme naopak poľavili. Tretia tretina bola vyrovnaná, bojovná. Bol to zápas priemernej úrovne."
Ján Majdek (tréner Lipt. Mikuláša): "O zápase rozhodla prvá tretina, v ktorej sme inkasovali štyri góly, tri za tri minúty. A to sme v úvode nezačali zle, ale šance nedali. Od druhej tretiny to bol vyrovnaný zápas, za stavu 4:2 sme pri troche šťastia mohli domácich viac potrápiť."

HK Ardo Nitra - SkiPark MHK Kežmarok 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 13. J. Mihálik (Vojta, Ľ. Kolník), 22. Dornič (T. Sedlák), 35. M. Kováčik, rozhodujúci sam. nájazd M. Kováčik - 2. M. Palovčík (Brincko, Pavol Segľa), 29. Strapko (Škovira, Slaninák), 51. Martin Slovák (Šechný)
Vylúčení: 10:11 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Halecký - Vojtek, Tvrdoň, 2595 divákov
Nitra: Račko - Vojta, Halász, Galko, T. Sedlák, Šimka, Burián - Ľ. Kolník, J. Mihálik, M. Kováčik - Dornič, T. Chrenko, Uhnák - Gálik, M. Štefanka, Vozdecký - Hronský, M. Chrenko, H. Ručkay
Kežmarok: Klempa - Strapko, Gábriš, Petrina, Brincko, Sadiki, M. Žemba, Brejčák - B. Ihnačák, Šechný, Drotár - Frank, M. Palovčík, Pavol Segľa - Škovira, Slaninák, Martin Slovák
Už v prvej minúte fauloval domáci Sedlák Palovčíka a hostia využili presilovku, keď Brinckovu strelu poslal za dezorientovaného Račka práve faulovaný hráč. Aj ďalší gól padol z presilovej hry, keď v 13. min po peknej kombinácii prvého útoku Nitry pretlačil puk za Klempu Mihálik. O minútu mohol zvýšiť Štefanka, no vo veľkej šanci prestrelil a v 19. minúte mohol na opačnej strane potrestať P. Segľa zaváhanie Buriána, no ležiaceho Račka neprekonal. V úvode druhej tretiny išli do vedenia domáci hráči, Sedlákovu strelu od modrej tečoval Dornič za Klempov chrbát. V 29. min však bolo skóre opäť vyrovnané, keď po Škovirovej výbornej prihrávke doklepol puk do siete exNitran Strapko. Krátko na to sa Račko zaskvel po samostatnom úniku Slováka. V 35. min pri vlastnom oslabení vypichol M. Kováčik puk kežmarskej obrane a po nájazde dostal Nitru opäť do vedenia - 3:2. V 37. mnúte sa do seba pustili Vozdecký a Slaninák, po pästnom súboji si šli obaja sadnúť na 2+2 minúty. Ďalší gól prišiel v 51. minúte, keď po prihrávke Šechného našiel Slovák medzeru v Račkovom postoji a strelou z ťažkého uhla využil presilovku - 3:3. V úvode prdĺženia si sadol na trestnú lavicu Kežmarčan Strapko a krátko na to puk z Kolníkovej hokejky kopíroval brankovú čiaru za chrbtom Klempu. Po príležitostiach na oboch stranách napokon gól nepadol, a tak sa rozhodlo v samostatných nájazdoch, kde ako jediný presne mieril domáci Kováčik.
Hlasy:
Jan Neliba (tréner Nitry): "Pre nás to bol veľmi dôležitý zápas, aby sme mali šancu bojovať o play off. Potrebovali sme 3 body a napokon sme ich získali dva v nájazdoch. Hoci máme množstvo zranených hráčov, bol to podľa mňa kvalitný zápas."
Miroslav Ihnačák (tréner Kežmarku): "Keď prehrá mužstvo siedmy zápas v predĺžení, tak k tomu nie je čo dodať."