02. novembra 2006

V Košiciach päťgólová prehra Sloveniek s Maďarskom

Slovenské hádzanárky prehrali vo štvrtok v košickom VŠA v prvom z dvojice medzištátnych priateľských stretnutí s Maďarskom rozdielom piatich gólov 29:34 (15:19). Odveta sa bude hrať v sobotu 4. 11. ...

KOŠICE 2. novembra (WEBNOVINY) - Slovenské hádzanárky prehrali vo štvrtok v košickom VŠA v prvom z dvojice medzištátnych priateľských stretnutí s Maďarskom rozdielom piatich gólov 29:34 (15:19). Odveta sa bude hrať v sobotu 4. 11. v Tiszaújvárosi v priamom televíznom prenose so začiatkom o 18.00 h. Pre zverenky trénera Tomáša Kuťku sú zápasy prípravou na novembrovú I. fázu kvalifikácie o postup na MS 2007. Mottom oboch duelov je "Hádzanárske priateľstvo", ktoré má prispieť k zlepšeniu slovensko-maďarských vzťahov.

Výsledok - štvrtok:

Slovensko - Maďarsko 29:34 (15:19)

Zostava a góly SR: M. Sůkalová, Ž. Tóthová - Stuparičová 5, S. Farkašová, Kostková-Sedláková 2, Vidiečanová 1, Súkenníková, Halásová 6/3, Hrabovská 6, Beňušková 6/3, M. Školková 3, A. Polláková, Vachová

Najviac gólov za Maďarsko: Mehlmannová 11/3, E. Sitiová 6, Ferlingová, Szücsová a Orbánová po 3

pok. hody: 7/6 - 3/3, vylúčené: 1 - 2, rozhodovali: Brunovský a Čanda (obaja SR), 500 divákov

Zápas lepšie začali Maďarky, ktoré na konci úvodnej minúty vyhrávali po dvoch góloch Ferlingovej 2:0. Vzápätí však Slovenky vyrovnali. Od stavu 3:3 v 4. min postupne preberali iniciatívu hostky, ktoré si vypracovali mierny náskok - v 19. min 14:11, v 26. min 17:13. Štvorgólový rozdiel (19:15) si udržali až do odchodu do kabín na prestávku. Slovensko, ktoré v I. polčase ani raz neviedlo, držali strelecky Halásová s Beňuškovou. Obe zaznamenali v prvej tridsaťminútovek po 4 góly. Po zmene strán nastúpila v drese SR Hrabovská, ktorá v 35. min upravila na 18:20. Ešte v 42. min prehrávali Slovenky len 21:23, no 53. min bol rozdiel už päťgólový (26:31). Favorizované Maďarky vyhrávali najvyššie štyri minúty pred koncom, keď na ukazovateli skóre svietil z pohľadu domáceho družstva stav 28:34. Zverenky trénera Kuťku v závere výsledok už len mierne skorigovali.