Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. marca 2012

V Malackách bolo horúco, romskej rodine zbúrali stavbuV Malackách dnes na Družstevnej ulici zbúrali ďalšiu čiernu stavbu. Agentúre SITA to potvrdila malacká hovorkyňa Michaela Janotová. Stavbu zbúrali na základe požiadavky exekútora. Pri ...Zdieľať
romovia BRATISLAVA 28. marca (WEBNOVINY) – V Malackách dnes na Družstevnej ulici zbúrali ďalšiu čiernu stavbu. Agentúre SITA to potvrdila malacká hovorkyňa Michaela Janotová.


Stavbu zbúrali na základe požiadavky exekútora. Pri výkone rozhodnutia asistovala aj polícia.

Ako informovala bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová, na Družstevnej nezaznamenali žiadne problémy.

Čierne stavby si rodiny na Družstevnej postavili svojpomocne bez stavebného povolenia a na cudzom pozemku. Prvú čiernu stavbu z rozhodnutia Stavebného úradu v Malackách odstránili v marci minulého roka.

Prípad rodín z Družstevnej je známy je pre aktivity Alojza Hlinu, ktorý nechal pred dom obyvateľov v júli minulého roka pristaviť dva veľkorozmerné kontajnery - jeden sanitárny s WC, pisoárom, umývadlami a sprchovacím kútom, v druhom vznikla tzv. mobilná škôlka.

Malacky pre neprispôsobivé správanie rodín na Družstevnej niekoľkokrát navštívil aj minister vnútra Daniel Lipšic. Z pozície koordinátora pre riešenie situácie na Družstevnej ulici v Malackách v lete odstúpil zamestnanec Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity Štefan Šarkőzy.

Video: Kontajnery pre neprispôsobivých občanov (13. júla 2011)Video: Minister Lipšic žiadal zlepšenie situácie do 60 dní (18. februára 2011 )

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Malacky dostanú 8000 eur na problémy s rómskou rodinou (15. 11. 2011)nasledujúci článok >>
Taliani zhabali Kaddáfiho podiel vo FIAT-e
<< predchádzajúci článok
Hudba pacientom pomáha prekonať strach pri operácii

V Malackách bolo horúco, romskej rodine zbúrali stavbu - diskusné fórum čitateľov