19. decembra 2006

V Memphise dvojnásobné predĺženie

Dve predĺženia videli diváci v šiestich zápasoch pondelňajšieho programu v zámorskej basketbalovej NBA. V Memphise súboj medzi poslednými dvoma tímami Západnej konferencie dospel dokonca do ...

NEW YORK 19. decembra (WEBNOVINY) - Dve predĺženia videli diváci v šiestich zápasoch pondelňajšieho programu v zámorskej basketbalovej NBA. V Memphise súboj medzi poslednými dvoma tímami Západnej konferencie dospel dokonca do dvojnásobného predĺženia. Memphis bol napokon úspešnejší ako Seattle a prerušil tak svoju sedemzápasovú sériu prehier. Záchrancom domácich bol Chucky Atkins, ktorý vyrovnal tesne pred koncom prvého predĺženia stav na 115:115 a otvoril tak pre Grizzlies cestu za víťazstvom. „Vedel som, že to tam padne, ako strelec to jednoducho viete, už keď lopta opúšťa vaše dlane,“ povedal po zápase 32-ročný rodák z floridského Orlanda. Druhým predlžovaným zápasom bol duel v New Yorku, kde domáci Knicks po zbabranej prvej štvrtine otočili stav, no v poslednej časti riadneho hracieho času o mierny náskok opäť prišli. Na rad teda prišlo predĺženie a v ňom hostia z Utahu napokon strelili o jeden bod menej. V druhej štvrtine zaznamenali hráči Jazz iba 10 bodov, čím si utvorili tohtosezónne minimum a aj to bol dôvod ich piatej prehry s týmto súperom v rade. Newyorčania prežívali v posledných hodinách ťažké chvíle pri čakaní na ortieľ za ich nechutné extempore v sobotňajšom zápase proti Denveru na domácej palubovke. „Mali sme to v posledných 48 hodinách ťažké v súvislosti s celou tou situáciou,“ povedal David Lee, autor 17 bodov a výborných 20 doskokov. „Dnes sme chceli iba vybehnúť na ihrisko a ukázať divákom, že aj keď máme problémy, naďalej bojujeme o víťazstvá.“ Druhý potrestaný tím hral na domácom ihrisku s Washingtonom a vyrovnal sa s absenciou suspendovaných hráčov relatívne lepšie. Na víťazstvo proti Washingtonu totiž Nuggets predĺženie nepotrebovali a stačil im k tomu už náskok z prvého polčasu. V druhom polčase to však nebolo tak jednoduché, ako to na prvý pohľad vyzerá. Wizards sa totiž dotiahli 5:36 min pred koncom na rozdiel dvoch bodov a vyzeralo to, že bez chýbajúcich hráčov nebude mať kto zobrať zodpovednosť do rúk. Na ihrisku však bol 30-ročný Earl Boykins. Tréner ho poslal na ihrisko a on nesklamal. Názory na nenahraditeľnosť Carmela Anthonyho sa po zápase líšili. V zápase 23-bodový Gilbert Arenas si nemyslí, že Denveru jeho absencia uškodila. „Hrali bez Carmela lepšie, pretože si lepšie prihrávali loptu a v ich hre bol väčší pohyb. Momentálne hrajú viac od srdca,“ myslí si 24-ročný hráč Wizards. Možnosť odpozorovať vplyv absencie Anthonyho na ihrisku bude ešte v nasledujúcich 14 zápasoch, 22-ročný rodák práve z New York City totiž dostal najvyšší trest spomedzi hriešnikov z newyorského zápasu. V ďalšom zápase chcelo Sacramento pokoriť jeden z popredných tímov doterajšieho priebehu sezóny, hráči Dallasu ich však už v prvej štvrtine prinútili plány prehodnotiť. Mavericks sa po zlom štarte sezóny skonsolidovali a teraz útočia na popredné miesta v tabuľke Západnej konferencie. „Dnes sme hrali naozaj dobre ako tím a všetkým sa darila streľba,“ zhodnotil výkon mužstva v zápase Dirk Nowitzki, ktorý strelil 29 bodov a doskočil 13 lôpt. Proti výbornej streľbe hráčov Dallasu bol krátky aj najdôležitejší článok v obrane domácich Ron Artest. Hlavne Josh Howard mu robil nesmierne problémy. „Josh je úžasný,“ pokračoval v hodnotení nemecký basketbalista. „Mal skvelý začiatok, čo je častou črtou jeho výkonu v zápasoch.“ Howard nakoniec nastrieľal 28 bodov, čím zaostal iba o dva body za svojím tohtosezónnym maximom. V New Jersey to bol až do poslednej štvrtiny vyrovnaný zápas, v rozhodujúcej časti hry však domáci Nets svojmu súperovi z Golden State unikli. S desiatimi bodmi, 11 doskokmi a 12 asistenciami sa zaskvel Jason Kidd, čo znamená pre neho 81. triple-double v kariére. V poslednej štvrtine bola rozhodujúcim faktorom bodového rozdielu medzi tímami výborná obranná hra domácich, ktorí dovolili „bojovníkom“ streliť iba 13 bodov. „V štvrtej štvrtine sme boli podstatne lepší v obrane,“ zhodnotil výkon svojich zverencov tréner Lawrence Frank. „Nútili sme ich hrať už na ich polovici a veľa útokov sme im zastavili.“ V poslednom zápase chceli nájsť stratenú formu v Miami hráči New Orleans Hornets. Predviedli síce výborný výkon, na víťazstvo im však chýbali tri body. Kľúčový moment zápasu nastal 1,3 sekundy pred koncom, keď Dwayne Wade definitívne pochoval nádeje Hornets a strelil rozhodujúci kôš zápasu znamenajúci víťazstvo Miami.

Výsledky - pondelok:

New York - Utah 97:96 po predĺžení

Najviac bodov: Marbury 29, Crawford 18, D. Lee 17 (20 doskokov) - Boozer (10 doskokov) a D. Williams po 23, Okür 19, štvrtiny: 20:34, 26:10, 20:17, 19:24 - 12:11, 17 941 divákov

Miami - New Orleans 101:99

Najviac bodov: Wade 29, Haslem 16, Jason Williams a Posey po 15 - Paul 26, R. Butler 21, Pargo 14, štvrtiny: 33:26, 21:37, 25:19, 22:17, 19 600 divákov

New Jersey - Golden State 105:97

Najviac bodov: Krstič 26 (14 dsokokov), R. Jefferson 15, Nachbar 13 - B. Davis 25, M. Ellis 19, Dunleavy 18 (10 doskokov), štvrtiny: 28:26, 21:27, 29:31, 27:13, 14 096 divákov

Memphis - Seattle 134:126 po predĺžení

Najviac bodov: M. Miller 29 (11 doskokov), Atkins 28, Gay 17 - Lewis 36 (14 doskokov), Ridnour 22 (10 asisetncií), Watson 17, štvrtiny: 25:26, 25:26, 29:32, 20:15 - 16:16, 19:11, 12 423 divákov

Denver - Washington 117:108

Najviac bodov: Boykins 29, A. Miller 27, Camby 25 (17 doskokov) - C. Butler 26 (10 doskokov), Arenas 23, Jamison 21, štvrtiny: 36:16, 29:27, 20:30, 32:35, 14 285 divákov

Sacramento - Dallas 91:109

Najviac bodov: B. Miller 19, Kenny Thomas (15 doskokov) a Abdur-Rahim po 15 - Nowitzki 29 (13 doskokov), Josh Howard 28, Terry 22, štvrtiny: 18:33, 22:21, 27:24, 24:31, 17 317 divákov