22. marca 2007

V NBA "Cavs" nestačili na svojom ihrisku na Dallas

Výborný zápas so zlým koncom pre domácich "Cavs" mohli v stredu vidieť diváci v Clevelande v zámorskej basketbalovej NBA. Dallas predviedol výborný výkon, najmä obranná fáza jeho hry bola na vysokej ...

NEW YORK 22. marca (WEBNOVINY) - Výborný zápas so zlým koncom pre domácich "Cavs" mohli v stredu vidieť diváci v Clevelande v zámorskej basketbalovej NBA. Dallas predviedol výborný výkon, najmä obranná fáza jeho hry bola na vysokej úrovni, o čom by mohol rozprávať LeBron James. Ten síce zaznamenal 31 bodov, proti dobre organizovanej obrane hostí však musel hľadať vhodné strelecké pozície, čo nebola vždy ľahká úloha.

„Naša obrana nám dnes vyhrala zápas. LeBron je skvelý hráč a vždy si môžete byť istí, že niečo predvedie. Dnes sme ho však vystavovali do ťažkých pozícií,“ povedal Dirk Nowitzki, najlepší strelec hostí s 23 bodmi. Cleveland stačil na Mavericks iba v prvej štvrtine a v poslednej časti hry, keď už hostia udržiavali nahonobený náskok. "Mavs" tak porazili "Cavs" druhýkrát v tomto mesiaci a iba päť víťazných duelov ich delí od klubového rekordného záznamu z minulého ročníka a spred štyroch rokov, keď skončili sezónu s bilanciou 60-22.

Výborný výkon predviedol v súboji Toronta s Orlandom domáci Chris Bosh, ktorý zaznamenal 34 bodov a 16 doskokov. Toronto bez po operácii sa zotavujúceho Andreu Bargnaniho si vytvorilo mierny náskok v prvej časti hry a po zvyšok zápasu pozornou obranou držalo hostí na dištanc. „Vedeli sme, že dnes budeme hrať bez Andreu a že sa budem musieť pokúsiť diktovať tempo zápasu,“ povedal Bosh, ktorý sa musel vyrovnať v dueli hlavne s Dwightom Howardom. „Rád hrám proti svojim priateľom, pretože zo seba vytiahneme vždy to najlepšie,“ vyjadril sa k svojmu mladému protihráčovi Bosh. Howard v dueli strelil 17 bodov a doskočil 12 lôpt, zaostal tak za Boshom, ako aj za svojím spoluhráčom Grantom Hillom, ktorý zaznamenal 24 bodov. Najväčšou slabinou Orlanda bola podkošová hra, na doskoky prehralo 38:55 a na body 85:92. V ďalšom dueli dokázalo San Antonio aj napriek zlému začiatku prebrať kontrolu nad zápasom s Indianou a postupne si vytvoriť záverečný vysoký 18-bodový náskok. Ukázať svojim spoluhráčom, ako majú hrať, ak si chcú zopakovať nedávnu 13-zápasovú víťaznú sériu, sa podarilo Timovi Duncanovi, strelcovi 27 bodov v dueli. „Timmy dnes hral naozaj sústredene. Vypol mozog, sústredil sa iba na seba, na ostatných okolo seba zbytočne nehľadel,“ povedal po zápase tréner Spurs Gregg Popovich. V zápase, v ktorom sa oba tímy trápili pri streľbe spoza trojkového oblúka sa k Duncanovi ani v jednom tíme nikto strelecky nepriblížil, ten tak dominoval pri výhre Spurs v pomere 90:72.

Do Atlanty cestovali hráči Miami a svoju úlohu mierneho favorita splnili. Heat si vytvorili náskok v prvom polčase, keď v prestávke vyhrávali 47:36, v druhej polovici zápasu sa Hawks síce snažili niečo s miernym odstupom svojho súpera urobiť, zodpovedná hra hostí však dovolila domácim stiahnuť rozdiel iba o tri body. Atlante nepomohlo ani 27 bodov Josha Smitha a musela sa tak zmieriť s prehrou 83:91. V štáte Washington sa potrápili hráči z hlavného mesta, domáci Seattle Supersonics prekvapili tretí tím Východnej konferencie výbornou hrou, keď najviac sa v domácom drese zaskveli Chris Wilcox a Rashard Lewis. Prvý z nich zaznamenal 27 bodov a 22 asistencií, druhý menovaný nastrieľal súperovi o jeden bod menej a doskočil 10 od koša odrazených lôpt. Gilbert Arenas v drese hostí však tiež nezaháľal a stal sa najlepším strelcom celého stredajšieho programu NBA so 42 bodmi. V napínavom zápase vysokej úrovne mali napokon viac umu a šťastia hráči Wizards, ktorí vyhrali 108:106. V posledných troch dueloch potrápilo podobným spôsobom Milwaukee mierne favorizovaných hráčov LA Clippers, ktorí však v poslednej štvrtine tesne svoj náskok ubránili a vyhrali 104:103, v Sacramente sa v poslednej štvrtine podaril obrat v podaní Minnesoty, ktorá tu vyhrala 95:89 a Boston sa opäť dostáva do zlej hernej pohody, keď v stredu nevyužil domáce prostredie a prehral so Charlotte 84:92.

Výsledky - streda:

Atlanta - Miami 83:91

Najviac bodov: Josh Smith 27, Marvin Williams 16 (12 doskokov), S. Stoudamire 13 - Jason Williams 21, E. Jones 14, S. O`Neal 12, štvrtiny: 22:24, 14:23, 23:22, 24:22, 19 089 divákov

Toronto - Orlando 92:85

Najviac bodov: Bosh 34 (16 doskokov), T. J. Ford 16 ( 12 asistencií), J. Dixon 15 - Hill 24, D. Howard 17 (12 doskokov), J. Nelson 15, štvrtiny: 24:17, 21:23, 22:23, 25:22, 18 326 divákov

Boston - Charlotte 84:92

Najviac bodov: Pierce 23, A. Jefferson 22 (11 doskokov), Perkins 13 (11 doskokov) - Felton 19, M. Carroll 15, A. Anderson 14, štvrtiny: 31:19, 23:20, 17:23, 13:30, 14 743 divákov

Cleveland - Dallas 90:98

Najviac bodov: L. James 31, Gooden 19, Pavlovič 16 - Nowitzki 23, Terry 21, D. Harris 17, štvrtiny: 23:22, 22:27, 21:30, 24:19, 20 562 divákov

San Antonio - Indiana 90:72

Najviac bodov: Duncan 27, Elson 14, T. Parker a Bonner po 10 - Diogu 14, Dunleavy 11, J. O`Neal a Murphy po 10, štvrtiny: 17:22, 25:15, 28:13, 20:22, 18 580 divákov

Milwaukee - LA Clippers 103:104

Najviac bodov: Redd 27, Mo Williams a Patterson po 20 - Maggette 22, Brand 21, Mobley 19, štvrtiny: 24:30, 28:35, 19:25, 32:14, 14 113 divákov

Sacramento - Minnesota 89:95

Najviac bodov: Bibby 23, Abdur-Rahim 19, Williamson 17 (10 doskokov) - Foye 24, Garnett 17 (18 doskokov), R. Davis 14, štvrtiny: 28:22, 20:21, 22:20, 19:32, 17 317 divákov

Seattle - Washington 106:108

Najviac bodov: Wilcox 27 (22 doskokov), Lewis 26 (10 doskokov), Watson 15 - Arenas 42, Jamison 21, Blatche 12, štvrtiny: 19:26, 24:21, 33:30, 30:31, 15 498 divákov