01. marca 2007

V NBA Phoenix zaváhal vo Philadelphii

Množstvo nečakaných výsledkov sa zrodilo v stredajších zápasoch zámorskej basketbalovej NBA. Jedným z nich bola aj výhra Toronta v Houstone, ktorá sa zrodila po nevýraznom výkone Rockets. Houston ...

NEW YORK 1. marca (WEBNOVINY) - Množstvo nečakaných výsledkov sa zrodilo v stredajších zápasoch zámorskej basketbalovej NBA. Jedným z nich bola aj výhra Toronta v Houstone, ktorá sa zrodila po nevýraznom výkone Rockets. Houston nevyužil domáce prostredie, keď už po prvom polčase prehrával s tabuľkovo vyrovnaným súperom 47:67, v tretej štvrtine kozmeticky výsledok upravil, avšak v poslednej časti hry opäť ťahal za kratší koniec a napokon kapituloval v pomere 90:106. Toronto tak odčinilo svoju 16-bodovú pondelkovú prehru zo San Antoniu na ihrisku druhého silného texaského súpera, ktorý prehral druhý zápas v rade. „Po tom, čo sme v San Antoniu nehrali príliš dobre, sa nám dnes naozaj darilo. Loptu sme udržiavali v neustálom pohybe a mali sme na ihrisku výborný prehľad,“ zhodnotil zápas najlepší strelec hostí Andrea Bargnani, ktorý zaznamenal 20 bodov. „Niektoré dni tam strely padajú, niektoré nie. Dnes sa nám strelecky darilo,“ dokončil 21-ročný rodák z Ríma. Podobný názor zdieľal so svojím mladým zverencom aj tréner Sam Mitchell. „Robili sme presne to, čo sme proti nim mali robiť. Zahrala aj naša lavička. Kris Humphries takýto zápas neodohral naozaj dlho,“ pochválil tréner 22-ročného hráča, ktorý strelil súperovi 16 bodov. Podobné prekvapenie sa zrodilo aj vo Washingtone, kde domáci nestačili na zraneniami poznačené Miami Heat. Neudržateľný bol veterán Shaquille O`Neal, ktorý nastrieľal súperovi 23 bodov, pričom najviac z nich "nasúkal" v druhom polčase, keď si Miami vytvorilo rozhodujúci náskok. „Nemám takú výbušnosť ako pred zranením, ale už sa to pomaly vracia,“ povedal Shaq, ktorý na začiatku sezóny laboroval so zranením kolena a zmeškal 39 zápasov svojho tímu. Pre Miami, momentálne bez Dwayna Wada, Carona Butlera a Antawna Jamisona, je tak v tomto období nenahraditeľným hráčom. „Niektorí hráči si myslia, že to už nie je ten starý Shaq, preto ho naivne bránia jeden na jedného,“ povedal tréner Heat Pat Riley. „On sa tak má možnosť dostať do svojho rytmu a vtedy je naozaj nebezpečný.“ Najväčšie prekvapenie večera sa určite zrodilo vo Philadelphii, kde zaváhal Phoenix. Suns pochopili, že to vo Philadelphii nebudú mať bez Shawna Mariona a Borisa Diawa ľahké, hneď v úvodných minútach, keď 76ers strelili prvých desať bodov zápasu. Ale to, že Phoenix ani raz nebude v dueli vyhrávať, čakal aj v tomto momente málokto. To sa však Suns, podobne ako Houstonu doma s Torontom, naozaj "podarilo" a napokon prehrali 94:99. Očakávaná bola výhra Chicaga doma nad Golden State, keď „bojovníci“ potvrdili, že sa im na ihriskách súperov nedarí - momentálne ťahajú sériu piatich prehier v rade mimo svojho ihriska. Skvelým výkonom sa blysli v drese domácich nováčikovia Tyrus Thomas a Thabo Sefolosha, ktorí strelili 14, resp. 19 bodov a utvorili si tak kariérne maximá. Aj vďaka nim a výbornému druhému polčasu tak Chicago po zápase oslavovalo výhru 113:83. V zápase tímov pohybujúcich sa na hranici postupu do play off sa stretli Denver a Orlando, pričom väčšiu kvalitu predviedli domáci hráči. Allen Iverson strelil 34 bodov a Nuggets zdolali Magic na svojom ihrisku už štvrtý raz v rade, tentoraz 111:101. Memphis podľa očakávania nestačil na svojom ihrisku na Utah a prehral 88:104, pričom k prebudeniu po zbabranom úvode pomohol Jazz „z lavičky“ Matt Harpring, ktorý strelil 25 bodov. Kolísavý priebeh mal zápas v Oklahoma City medzi domácimi Hornets a Atlantou. New Orleans sa však v "domácom" prostredí darí, Tyson Chandler zaznamenal 10. double-double v rade a Hornets si pripísali víťazstvo 107:100. V ďalších dueloch LA Clippers zvládli úspešne svoj prvý zápas bez Shauna Livingstona a vyhrali nad Seattlom 96:91, v zápase v Sacramente si obrany oboch mužstiev vybrali voľno a zápas tak dospel k výhre domácich nad Charlotte v pomere 135:120, keď sa Kevin Martin s 36 bodmi v domácom drese stal strelcom celého pondelkového programu NBA, no a v poslednom zápase večera zdolal Boston New York 102:94 a zdá sa, že januárovú krízu úspešne hodil za hlavu.

Výsledky - streda:

Washington - Miami 83:92

Najviac bodov: Stevenson 19, Arenas 15, J. Hayes 10 - S. O`Neal (10 doskokov) a Jason Williams po 23, E. Jones 13, štvrtiny: 20:27, 25:19, 20:23, 18:23, 20 173 divákov

Philadelphia - Phoenix 99:94

Najviac bodov: Iguodala 24, W. Green 20, Korver 16 - Stoudemire 31 (14 doskokov), Nash 23, R. Bell 13, štvrtiny: 35:23, 19:26, 19:15, 26:30, 15 914 divákov

Boston - New York 102:94

Najviac bodov: A. Jefferson 26, Pierce 24, G. Green 21 - Q. Richardson 24, Marbury 23, Jeffries a Curry po 16, štvrtiny: 27:19, 30:18, 20:36, 25:21, 17 003 divákov

Memphis - Utah 88:104

Najviac bodov: Gasol 28 (13 doskokov), M. Miller 17, Warrick 13 - Harpring 25, Boozer 24 (16 doskokov), Okür 16, štvrtiny: 25:17, 24:27, 22:33, 17:27, 15 117 divákov

New Orleans - Atlanta 107:100

Najviac bodov: Paul 24 (13 asistencií), Devin Brown 19, Chandler 18 (13 doskokov) - J. Johnson 27, Josh Smith 17, Anthony Johnson 15, štvrtiny: 27:30, 32:20, 18:26, 30:24, 17 402 divákov

Chicago - Golden State 113:83

Najviac bodov: Gordon 22, Sefolosha 19, A. Griffin 17 - Azubuike 23, Jason Richardson 17, M. Ellis 16, štvrtiny: 31:28, 31:30, 33:11, 18:14, 21 814 divákov

Houston - Toronto 90:106

Najviac bodov: McGrady 22, Battier 16, Alston 12 - Bargnani 20, T. J. Ford a Humphries po 16, štvrtiny: 21:27, 26:40, 21:12, 22:27, 14 071 divákov

Denver - Orlando 111:101

Najviac bodov: Iverson 34, Anthony 23, Najera 17 - D. Howard 23 (12 doskokov), J. Nelson 16, Dooling 14, štvrtiny: 22:21, 24:23, 35:32, 30:25, 15 371 divákov

Sacramento - Charlotte 135:120

Najviac bodov: Kevin Martin 36, Bibby 30, Salmons 15 - G. Wallace 31, Felton 22, M. Carroll 19, štvrtiny: 31:28, 31:30, 34:30, 39:32, 17 317 divákov

LA Clippers - Seattle 96:91

Najviac bodov: Maggette a Brand po 18, Cassell 16 - Lewis 21, R. Allen a Watson po 19, štvrtiny: 26:19, 25:24, 23:32, 22:16, 19 317 divákov.