Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. júna 2012

V New Yorku kolu nekúpite, starosta chce bojovať s obezitouNewyorský starosta Michael Bloomberg chce obmedziť predaj sladených sýtených nealkoholických nápojov vo všetkých reštauráciách a občerstveniach na území americkej metropoly. Obyvateľov ...Zdieľať
coca cola NEW YORK 1. júna (WEBNOVINY) - Newyorský starosta Michael Bloomberg chce obmedziť predaj sladených sýtených nealkoholických nápojov vo všetkých reštauráciách a občerstveniach na území americkej metropoly.


Obyvateľov "veľkého jablka" tým chce prinútiť zamyslieť sa nad svojou životosprávou.

Opatrenie sa dotkne najmä najväčšieho výrobcu nealkoholických nápojov, spoločnosti Coca-Cola, a najväčšej siete rýchlych občerstvení, firmy McDonald's.

Obe firmy už dali jasne najavo, že s návrhom nesúhlasia a Newyorčania si podľa nich "nezaslúžia", aby prestali mať kontrolu nad svojimi stravovacími návykmi.

Bloomberg presadzuje obmedzenie maximálneho povoleného množstva čapovaných nealkoholických nápojov na hranicu 16 uncí, teda v prepočte asi 470 mililitrov.

Nápoje s týmto objemom pritom americký McDonald's predáva ako "malé" - stredne veľké majú objem 21 uncí (621 mililitrov) a veľké 32 uncí (946 mililitrov). "Nebránime vám jesť tučné jedlo alebo piť 32-uncové fľaše presladených nápojov," tvrdí populárny starosta. "Len vám hovoríme, že to nie je dobré pre vaše zdravie a chceme, aby ste to pochopili prostredníctvom veľkosti porcií," vysvetľuje Bloomberg.

Návrh ešte musí schváliť newyorský úrad pre dohľad nad zdravotnou bezpečnosťou.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Minister Čaplovič chce detského ombudsmana
<< predchádzajúci článok
Slovenská sporiteľňa predáva záložné listy za 5 miliónov eur

V New Yorku kolu nekúpite, starosta chce bojovať s obezitou - diskusné fórum čitateľov