19. decembra 2009

V Obertilliachu kraľovali Nemci

V sobotných stíhacích pretekoch mužov na 12,5 km a žien na 10 km v rámci 3. kola IBU Cup-u v rakúskom Obertilliachu dominovali nemeckí biatlonisti. V kategórii mužov obsadili kompletný stupeň ...

OBERTILLIACH 19. decembra (WEBNOVINY) - V sobotných stíhacích pretekoch mužov na 12,5 km a žien na 10 km v rámci 3. kola IBU Cup-u v rakúskom Obertilliachu dominovali nemeckí biatlonisti. V kategórii mužov obsadili kompletný stupeň víťazov. Z prvenstva sa tešil Daniel Graf pred lídrom celkovej klasifikácie Danielom Böhmom, tretí skončil Christoph Knie. Slovensko v pretekoch nemalo zastúpenie, v piatkových rýchlostných pretekoch si právo štartu nevybojoval ani jeden biatlonista v drese s dvojkrížom na trojvrší.

V kategórii žien dominovala Stefanie Hildebrandová, druhá do cieľa dobehla Číňanka Jing-chuej Sü, bronz patrí Oľge Viluchinovej z Ruska. Slovenky si v porovnaní s piatkovým šprintom pohoršili. Natália Prekopová klesla na 38. miesto, Martinu Chrapánovú klasifikovali na 50. pozícii a Lucii Šimovej patrila priečka hneď za ňou keď skončila päťdesiata prvá.

Výsledky - stíhacie preteky:
MUŽI (12,5 km): 1. Daniel Graf 37:27,2 min (0 trestných okruhov), 2. Daniel Böhm +58,7 s (2), 3. Christoph Knie (všetci Nem.) +1:16,1 (2), ... Slováci neštartovali

ŽENY (10 km): 1. Stefanie Hildebrandová (Nem.) 31:55,9 min (1 trerstný okruh), 2. Jing-chuej Sü (Čína) +8,7 s (1), 3. Oľga Viluchinová (Rus.) +11,5 (0), ... 38. Natália Prekopová +7:06,5 (4), 50. Martina Chrapánová +8:59,0 (6), 51. Lucia Šimová (všetky SR) +9:35,6 (5)

Celkové poradie v IBU Cup-e po šiestich pretekoch (zo 17 naplánovaných):
MUŽI: 1. Daniel Böhm 313 bodov, 2. Daniel Graf 290, 3. Erik Lesser (všetci Nem.) 214, ... 51. Pavol Hurajt 30, 77. Dušan Šimočko (obaja SR) 9

ŽENY: 1. Jekaterina Jurlovová (Rus.) 241 bodov, 2. Oľga Viluchinová (Rus.) 230, 3. Natalia Sokolovová (Rus.) 222, ... 35. Anastasia Kuzminová 54, 59. Ľubomíra Kalinová 24, 62. Janka Gereková 20, 70. Martina Halinárová 17, 80. Natália Prekopová (všetky SR) 11 .