24. januára 2009

V Otepää triumf Kowalczykowej, Procházková 21.

Suverénnou víťazkou pretekov žien na 10 km klasickou technikou v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach v estónskom stredisku Otepää sa stala Poľka Justyna Kowalczyková. Dva členité ...

OTEPÄÄ 24. januára (WEBNOVINY) - Suverénnou víťazkou pretekov žien na 10 km klasickou technikou v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach v estónskom stredisku Otepää sa stala Poľka Justyna Kowalczyková. Dva členité päťkilometrové okruhy, každý s celkovým prevýšením 372 m, zvládla za 26:25,5 min. Druhá s takmer polminútovým odstupom dobehla líderka celkovej klasifikácie bojov o krištáľový glóbus Fínka Aino Kaisa Saarinenová, bronz si vybojovala jej krajanka a obhajkyňa hlavnej trofeje z predchádzajúcich dvoch sezón Virpi Kuitunenová. V 51-člennom štartovom poli sa nestratila ani Slovenka Alena Procházková. Obsadila 21. miesto a do celkovej klasifikácie si pripísala ďalších 10 bodov.

F1: Ecclestone potvrdil VC Indie v roku 2011