Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. augusta 2009

V Petržalke otvorili prvú zmodernizovanú zelenú cestuPetržalský starosta Milan Ftáčnik otvoril prvú zmodernizovanú zelenú cestu, tzv. Greenway. Nová cesta má dĺžku 4,5 km a vedie pozdĺž Dolnozemskej cesty. Osadenie značiek a informačných tabúľ ...Zdieľať
BRATISLAVA 7. augusta (WEBNOVINY) - Petržalský starosta Milan Ftáčnik otvoril prvú zmodernizovanú zelenú cestu, tzv. Greenway. Nová cesta má dĺžku 4,5 km a vedie pozdĺž Dolnozemskej cesty. Osadenie značiek a informačných tabúľ stálo Mestskú časť 1 300 eur. "Na tejto zelenej ceste, na ktorej sa nachádzame sme nerobili stavebné úpravy povrchu ale sme iba osadzovali informačné tabule. Stála nás 1 300 eur," informoval Ftáčnik.
Ako ďalej dodal, "Ak budú naše zelené cesty v Petržalke prechádzať cez nejaké miesta, ktoré majú historický význam, tak okrem toho, že tam bude označenie kde sa nachádzate a kadiaľ môžete ísť, tak tam bude samotná informácia o tom mieste." Petržalský starosta poznamenal, že to nemusí byť cesta, ktorá vyzerá ako cyklotrasa lebo nie je určená iba cyklistom a môžu ju využiť aj chodci. "Môže to byť spevnený povrch v takom zmysle, že je tam nejaký štrkový podklad a aj to môže byť zelená cesta. Dôležité je ale, aby mala svoj začiatok a svoj smer a bola označená konkrétnym značením," dodal.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Kleňanoch zabil syn otca, zabíjal už aj pred 15 rokmi
<< predchádzajúci článok
Bomba pred mešitou v Mósule zabila najmenej 30 ľudí

V Petržalke otvorili prvú zmodernizovanú zelenú cestu - diskusné fórum čitateľov